Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Příznivé účinky jablečného octa. Na co všechno je možné ho využít a nejde jen o hubnutí

Příznivé účinky jablečného octa. Na co všechno je možné ho využít a nejde jen o hubnutí

12.3.2021 - redakce Babinet.cz

Nejen celebrity často tvrdí, že za jejich dokonalými těly stojí z velké části právě jablečný ocet. Kyselina octová, kterou ve velkém obsahuje, štěpí tuky a proces hubnutí je tak naprosto evidentní. Někdo jej do sebe zvládá hravě vpravit ráno na lačno a někdo jiný si dvě lžičky jablečného octa klidně pravidelně dává před jídlem. Pocit plnosti se dostavuje okamžitě a hubnoucí procedura tak jede ve velkém.

fotografie: Freepik

Pokud jablečnému octu nemůžete přijít na chuť, nezoufejte. I pro vás existují způsoby, jak ho využít a hubnout. Začněte jím dochucovat saláty, zálivky, polévky i vhodné omáčky.  Jdete do toho?

Co jablečný ocet nabízí dále?

  • Ohromný životabudič

Káva nepomohla, sprcha nepomohla, schrupnutí po obědě nepomohlo. Stále se cítíte unaveni a bez energie? Spolehlivým domácím energetickým nápojem je sklenice se dvěma lžícemi jablečného octa, lžičkou medu a špetkou skořice. Tahle blahodárná variace ingrediencí vám zaručeně vlije novou krev do žil.

  • Bolavý krk

Pobolívá vás v krku? Mandle pomalu otékají a polykání se už už stává známým utrpením? Zasáhněte včas a sáhněte po jablečném octu. Postavte si jej na umyvadlo do koupelny, a co hodinku si s ním vykloktejte. Nestačí mandle jen zlehka polechtat. Využijte všechny vitamíny a léčivé složky jablečného octa naplno a vykloktejte si poctivě. Navíc jablečný ocet působí jako osvědčené antibiotikum.

  • Žádný plevel

Když s plevelem bojujete, pak víte, že většinou je snaha marná. Postříkejte jej proto neředěným jablečným octem. Ten kořeny plevelu nemilosrdně spálí. Za zkoušku rozhodně nic nedáte a ta radost bez zapleveleného chodníku vám také přijde k duhu.

  • Šnečku, šnečku

Vystrč růžky a pak zmizni. Na vaší zahradě hlemýždi a šneci, a mravenci a slimáci (a neoblíbení sousedé) nemají co dělat. Na ty všechny (kromě sousedů) použijte jablečný ocet. Opět neředěný. Jste li sadisti, můžete aplikovat přímo na nezvané hosty. Chcete li být humánnější, počíhejte si a naneste do míst, na kterých se tito nepřátelé často vyskytují.

  • Žmolky

Pokud se na oblíbeném povlečení objevily první žmolky, před praním příštím jej namočte do lázně z horké vody a jablečného octa. To vše 1:1. Žmolky po klasickém vyprání zmizí a navíc se nebudou objevovat další.

  • Zažloutlé nehty

Po dokončení manikúry si zvykněte na závěr používat jablečný ocet. Ten naneste pomocí vatového tamponu na nehty, nechte pár minut působit a poté omyjte vlažnou vodou. Nehty postupem času budou nádherně lesklé a bez známek zažloutnutí.

  • Zchlaďte si žáhu

Ne na kolezích, ne na dětech, nebo na manželovi. Nýbrž pomocí jablečného octa. Jablečný ocet s vodou tlumí tento pálivý pocit okamžitě. Pokud zvládáte, můžete směs vypít. Pokud si netroufáte, kloktání bohatě postačí.

  • Hleny nechceme

Když vás trápí příšerná rýma, ale stále ne a ne nic vysmrkat, přemožte se. Vypijte menší skleničku teplé vody s jedinou lžičkou jablečného octa. Za čtvrt hodinku ucítíte, jak se hleny uvolňují a konečně se dostavuje příjemná úleva.

  • Ani nadýmání nechceme

Úplně stejný efekt i poměr funguje na nadýmání. Tedy sklenička teplé vody s jablečným octem. Ihned pocítíte, že bříško neuvěřitelně splaskává. Takže ocet ano, zasytí, ale paradoxně okamžitě pomáhá od nadýmání.

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip