Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Opravdu dokonalé obklopení hudbou při aktivním životě. Redakční test bezdrátových sluchátek Panasonic RZ-S300W

Opravdu dokonalé obklopení hudbou při aktivním životě. Redakční test bezdrátových sluchátek Panasonic RZ-S300W

8.3.2021 - redakce Babinet.cz

Přiznejme si , že není nic otravnějšího, než jít si zaběhat a nechat se každé 2 vteřiny udeřit kabelem sluchátek do tváře. Naštěstí se časy změnily a existuje spousta nových možností, díky kterým si svůj aktivní životní styl opravdu užijete i s dokonalým poslechem vašich oblíbených melodií. Podle některých studií se dokonce ukázalo, že poslech hudby prodlužuje délku cvičení.

Osvoboďte od spleti drátů a při výběru se zaměřte na True Wireless sluchátka. Otázkou tedy je, která jsou nejlepší pro běh, fitness či chůzi. Se „špunty“ určenými pro sport se na trhu roztrhl pytel a tak jestli uvažujete o koupi je dobré vědět, co by měly umět. Samozřejmostí musí být vynikající výdrži baterie, kvalitní zvuk a přímo nutností solidní dosah Bluetooth…a v neposlední řadě, aby vyhovovaly i těm nejpodivnějším tvarům uší a nevypadly.:-)

V našem testu jsme měli možnost vyzkoušet bezdrátová sluchátka Panasonic RZ-S300W. Jejich součástí je elegantní dobíjecí pouzdro, které se vejde do kažné kapsy, kabelky, o batohu nemluvě. Optimálním řešením rychlého zkontrolování nabití je pak trojice LED diod, která dává informaci o stavu baterie v pouzdru. Výrobcem je garantovaná doba nabití 7,5 hodiny, což během testu zhruba odpovídalo. Dobu bezdrátového provozu navíc výrazně rozšíříte pomocí nabíjecího pouzdra, a to až na 30 hodin přehrávání.

Velice jednoduše je spárujete přes Bluetooth  a sluchátka se tak budou po vyjmutí z pouzdra automaticky aktivovat a spárovat s mobilním zařízením. Po jejich navrácení do pouzdra se připojení deaktivuje.

Co je nutno opravdu ocenit, je bezpečné uchycení, které poskytuje spolehlivou stabilitu v uších. „Špunty“ skutečně držely i při rychlejším běhu v náročnějším terénu.

Sluchátka mají i skvělé mikrofony, takže při přepnutí na hovor se opravdu nemusíte bát, že uslyšíte polovinu informací.  Unikátní labyrintová struktura mikrofonů totiž přispívá k potlačení šumění větru, efektivnímu přenosu vašeho hlasu a potlačení okolního hluku.

Co je skvělé, že se nemusíte bát, že byl nastal problém při dešti. Disponují totiž odolností IPX4, která jim zaručuje bezchybný provoz i ve vlhkém prostředí. Ani trošku jim nevadí, když na ně dopadnou kapky vody, takže si je můžete nasadit i při sportu nebo chůzi v dešti.

Jediné, co vám musí přejít do krve, je ovládání sluchátek. Naučit se musíte správně poklepat. Díky kapacitnímu dotykovému rozhraní totiž funguje vnější povrch každého sluchátka jako touchpad. Na pravém sluchátku klepnutím spustíte nebo pozastavíte hudbu a přijímáte hovory. A na levém sluchátku dvojitým klepnutím aktivujete funkci zkratky podle vašeho výběru, to vše je nastaveno pomocí aplikace.

Bezdrátová sluchátka S300W pro sportovní a fitness použití nabízí tyto parametry

  • výdrž až 7,5 hodiny
  • Čistý kvalitní zvuk s frekvencí 20 až 20 000 Hz
  • Připojení přes Bluetooth
  • dosah 10 m
  • Ovládání dotykem, přes aplikaci nebo pomocí hlasových asistentů
  • potlačení šumu při hovoru
  • Možnost použití v jednom uchu
  • režim Ambient Sound (zvuky okolí)

 

 

napsala Renáta Řeháková

zdroj foto: Panasonic

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz