Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Oživte svůj byt či dům trendovými tapetami a nechte váš domov rozkvést

Oživte svůj byt či dům trendovými tapetami a nechte váš domov rozkvést

18.2.2021 - redakce Babinet.cz

Nebojte se barev a pusťte je do svého bytu či domu. Nechte rozkvést stěny barvami. Stačí jedna pestrobarevná stěna a budete mít pocit, že jste v úplně jiném bytě.

fotografie: Freepik

Hrajte si s barvami, dokážou neuvěřitelné věci. Oživí prostor, zjemní ho nebo naopak jej zvýrazní, protáhnou opticky místnost nebo ji rozšíří, dokážou ji zmenšit, či zvětšit, vytvoří z obyčejného prostoru akční a dají mu mladistvý ráz nebo obráceně jej zútulní. Tapety dávají prostoru nový kabát.

Současná nabídka tapet je nepřeberná. Na trhu naleznete tapety v různých uměleckých stylech, naleznete zde i speciální obrazové tapety či tapety imitující různé materiály a povrchy. Jedním z velkých hitů v poslední době jsou speciální 3D tapety, které vám specialista grafik může dokonce ušít přímo na míru. Podle vaší představy, podle vašeho nábytku, podle vašeho interiéru vytvoří návrh, který koresponduje s celkovým designem místnosti.

Pár rad:

Nejdříve si vyberte tapetu a upravte zeď. Je třeba ji očistit a zahladit. V případě, že by stěna zůstala špinavá či mastná, nemusela by tapeta dobře přilnout a mohla by se odchlipovat.

Změřte, nařežte a očíslujte si jednotlivé části tapet tak, jak půjdou za sebou. Samotné lepení je velmi snadné. Díky lepidlům na trhu, již nemusíte složitě rozmíchávat prášek. Stačí jednoduše vlít koncentrát do vody, zamíchat a během dvou minut je lepidlo připraveno k lepení.

Nalepit nyní jakékoliv tapety je hračka. Některé lepidla snadno lepí všechny typy tapet (papírové, vinylové, vliesové, …). Nemusíte se tedy složitě orientovat co je na co. Koncentráty vzhledem ke své konzistenci nevytváří žádné hrudky a finální podobu lepidla dokáže tak snadno připravit každý. Velká lepicí síla zaručuje dokonalý a dlouhotrvající výsledek bez kompromisů.

Po rozmíchání podle typu tapet buď lepidlo naneste na tapetu, jako například u papírových tapet, nebo přímo na zeď, což se používá například u vliesových tapet. Poslouží vám k tomu štětec či váleček.

Začněte lepit od okna ve směru dopadajícího světla. Pokud je v bytě jiná výrazná dominanta, například krb, není problém začít tapetovat od ní.

Tapetu přiložte a vyhlaďte, případné bublinky vytlačte a tak postupujte po celé ploše lepené stěny. Dejte pozor na kraje, ty je potřeba přitlačit zejména pečlivě, protože jsou nejnáchylnější k odchlípnutí.

Lepení tapet sice není bez práce, ale výsledek stojí za to. Oživte svůj byt či dům trendovými tapetami nechte váš domov rozkvést!

napsala Renáta Řeháková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip