Babinet.cz  /  Tajemno  /  Tajemné mimozemské mumie. Jejich původ zůstává až do dnešních dnů neobjasněn

Tajemné mimozemské mumie. Jejich původ zůstává až do dnešních dnů neobjasněn

17.2.2021 - redakce Babinet.cz

Záhadnou mumii našel tesař Willard Comens, když začal opravovat presbytariánský kostel, postavený kolem roku 1800. Když se chtěl dostat k dřevěným základům kostela, narazil na jakýsi kamenný sarkofág, ve kterém ležela podivná mumie. Svůj nález ihned nahlásil místnímu šerifovi. Neporušenou mumii převezli letadlem do speciální laboratoře v Novém Mexiku, kde byla podrobena důkladné prohlídce.

fotografie: Pixabay.com

Dr. Marcus Jenkins, který vedl tým specialistů, vypráví: ,,Již po prvních testech jsme se shodli, že se nejedná o mumii člověka ani jeho předchůdce. Na Zemi má život základ v uhlíku, ale nalezená mumie má křemíkový základ. To znamená, že pochází z jiné planety. Z jaké, to sice zatím nevíme, ale snažíme se zjistit místo jejího původu. Fascinovalo nás objevení dvou nezávislých dutin v hlavě a zbytky dvou nezávislých mozků. Také nás šokovalo zjištění, že za svého života mohl tento mimozemšťan vidět podobně pronikavě jako náš moderní rentgen.“

Specialisté odhadují stáří mumie na našich sto patnáct let, což znamená, že tento tvor zemřel někdy kolem roku 1870. Mohl však zemřít několik dní po svém zatím pro nás záhadném příchodu na Zemi, nebo až po několika letech. Je škoda, že prohlídka místa, kde byla mumie uložena, ani analýza sarkofágu nepřinesly žádné údaje, které by napomohly záhadu vysvětlit. Tělo je prý dodnes uloženo ve speciálních prostorech novomexické laboratoře. Vědci také hledají odpověď na otázku, proč mumii pohřbili pod kostelem.

Tento nález nebyl ojedinělý. V roce 1988 byla v kapli kostela nedaleko Nottinghamu v Anglii také nalezena podobná mumie. Vědci předpokládali, že při návštěvě naší planety z neznámých důvodů několik mimozemských návštěvníků zemřelo, ale většinou byli spáleni, aby nezůstal žádný důkaz o jejich působení na naší planetě.

Rovněž i v Egyptě byla nalezena mumie mimozemšťana. Objevena byla v pohřební komoře faraona Senusreta II. poblíž Lahunu. Tělo mimozemšťana bylo v zachovalém stavu a bylo podobné lidskému. Za života dosahoval výšky asi 160 cm, ale jeho obličej vykazoval spíše plazí rysy. Stáří mumie je asi 2 000 let. Ve starém Egyptě asi nebyla přítomnost těchto tvorů ničím zvláštním, protože tento tvor měl titul královského poradce a jmenoval se ,,Osirunet“, což znamenalo ,,posláno z nebes“ nebo také ,,hvězda“. Součástí nálezu prý byly i zvláštní syntetické předměty.

V roce 1961 byla v oblasti Gízy objevena hrobka, která podle předpokladů ukrývala mumii egyptského hodnostáře, což by nebylo až tak zvláštní. Před jejím otevřením však archeologové našli hieroglifický znak, který neznali, ale dal by se vyložit jako ,,návštěvník z hvězd“.

Když bylo zahájeno otevírání hrobky, kterého se z neznámých důvodů zúčastnili i vojáci, došlo k podivné příhodě. Při nadzvedávání víka rakve se vyvalil jakýsi bílý dým a jeden z mužů omdlel. Do hrobky se výzkumníci vrátili v protichemických oblecích, aby vyzvedli asi dvoumetrovou mumii s neobvyklým tvarem lebky s úzkou tváří. Podle radiouhlíkové analýzy artefaktů bylo stáří asi 10 000 let. Místo nálezu bylo zasypáno a utajeno.

Tak, jak je u podobných případů ostatně zvykem, zmizely všechny nálezy kdesi v tajných trezorech a výzkumných pracovištích. Dozví se někdy veřejnost, co se na naší planetě dělo a zřejmě i stále děje? Je totiž již jisté, že na Zemi ani ve vesmíru nejsme sami...

napsal Petr Matura

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

malickasu
18.2.2021 21:18

pěkné

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip