Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Při snižování váhy vám voda pomůže nejen vnitřně. Využijte její stimulující léčivou sílu

Při snižování váhy vám voda pomůže nejen vnitřně. Využijte její stimulující léčivou sílu

24.1.2021 - redakce Babinet.cz

Vodu nemusíme brát jen jako tekutinu nutnou k přežití. Voda totiž může aktivně pomoci při spalování tuků a snižování váhy. Pokud jste po Vánocích při stoupnutí na váhu dostali závrať a chystáte se mezi novoroční předsevzetí zařadit obligátní "zhubnu", zkuste to tentokrát trochu jinak.

Jako podpůrný prostředek během diety lze totiž využít i silně stimulující léčivou sílu vody.

Použití studené vody zužuje cévy pod kůží, zvyšuje tonus kosterního svalstva a podporuje uvolňování hormonu cortisolu, který zamezuje zánětům.

Teplá voda naopak rozšiřuje cévy v pokožce a zvyšuje prokrvování. Uvolní i napětí ve svalstvu.

Střídání studené a teplé vody vykazuje stabilizující účinky na oběhový systém, posiluje imunitní systém, snižuje možné poruchy prokrvování a výrazně podporuje vylučování nečistot a jedů.

Vodní aplikace, které se provádějí pravidelně během diety, optimálně doplňují čistící a detoxikační účinky diety. Pokud špatně snášíte úplnou koupel, k dispozici jsou rozmanité koupele částečné, jako je koupel nohou nebo sedací lázeň. Pokud začínáte den sprchou, určitě aplikujte sprchu střídavou. To znamená, že byste během sprchy měli třikrát vystřídat teplou a studenou vodu. Taková sprcha posílí účinek diety. Pozor ale na to, že všechny studenovodní aplikace provádíme na prohřátém těle, nikdy na prochladlém. Dopřát si můžete také studený zábal. Aplikujte ho na obě lýtka. Rozšíří se vám krevní cévy a zlepší se vám látková výměna.

Shrnutí:

Když držíte dietu, pomohou vám koupele, střídavá sprcha, omývání, studené zábaly.

Při ranní sprše je optimální třikrát vystřídat teplou a studenou vodu.

Do vodní koupele je vhodné použít levandulové, bazalkové, pomerančové a jasmínové oleje.

 

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip