Babinet.cz  /  Tajemno  /  K čemu slouží záhadné kotle na Sibiři?

K čemu slouží záhadné kotle na Sibiři?

14.1.2021 - redakce Babinet.cz

Ruská Sibiř je jednou z posledních oblastí na naší planetě, která rozhodně ještě neodkryla všechna svá tajemství. A vzhledem ke své obrovské rozloze jistě jen tak neodkryje. Má ovšem i několik záhad o kterých sice lidstvo ví, má důkazy, ale stejně si neví rady. Tunguzská katastrofa, záhada kolem Djatlovovy výpravy, podivná světla na obloze, tajemní domorodci, to vše je možné spojit s obrovskou Sibiří. Otázek i konspiračních teorií přibývá, některé ze spisů a složek jsou pečlivě střeženy tajnými službami a lidstvo, odpradávna ovládáno zvědavostí, na mnoho odpovědí stále čeká. Ke všem těmto zvláštním událostem a jevům nyní přiřaďme záhadné objekty v Jakutské oblasti. Záhadné "kotle", vyřazující negativní energii, ukryté hluboko uprostřed těžko přístupné krajiny, plné hlubokých lesů a bažin. Opravdu existují? A co o nich vlastně víme?

Údajně železné objekty neznámého původu i určení jsou tématem záhadologů i vědců po mnoho let. Paradoxem zůstává, že ačkoliv bylo podniknuto několik výprav do takzvaného "Údolí smrti", místa, kde se mají stavby nacházet, nikdy nebyly pořízeny žádné obrazové záznamy a je tak pouze na nás, zdali uvěříme vědcům a cestovatelům, že skutečně existují. Podle nejnovějších názorů badatelů, kteří se stavby snažili objevit v uplynulých letech je možné, že příroda si vzala zpět to, co jí patřilo, a že ony objekty doslova pohltila.

První zmínky o podivných stavbách se začaly objevovat v pověstech domorodých Jakutů. Ti tvrdili, že stavby vypadaly jako obrovské červené kopule, vyčnívající ze zmrzlé země. Ty měly mít údajně na svém vrcholu vchod, od kterého pak vedlo točité schodiště do nitra stavby. A ačkoliv v zimních mnohdy dosahovala teplota vzduchu v okolí i mínus čtyřiceti, až padesáti stupňů, uvnitř těchto zvláštních budov bylo teplo. Domorodí obyvatelé však své výpravy do těchto míst omezili poté, co jejich lovci mít podivné příznaky slabostí a některým dokonce vypadaly všechny vlasy! Starší z Jakutů pak pojmenovali celé údolí Uljuju Čerkeček (údolí smrti) a vstup do této oblasti byl zakázán. Mohl za potíže lovců výskyt radioaktivity? Nebo šlo o jakýsi obranný mechanismus...?

Stejné příznaky se vyskytly u i dalších lidí. U badatelů či náhodných dobrodruhů, kteří nalezli podivné objekty. Jednalo se vždy o celkovou ztrátu vlasové pokrývky, zvláštních skvrn, nebo podivných vřídků v místech, kde se pokožka dotkla povrchu "kotlů". Následky si pak oběti buď nesly celý život, nebo je v horším případě čekala i smrt!

V souvislosti s možným výskytem radioaktivity zvažují odborníci myšlenku, že objekty - pokud existují - spadají do kolonky "postaveno mimozemskou civilizací". Divokou teorií je i ta, že objekty měly sloužit jako obranný mechanismus, který sestrojila již zmíněná mimozemská civilizace. Podle některých jsou to právě tyto stavby, které zabránily roku 1908 dopadu meteoritu (Tunguzská katastrofa) na povrch naší planety. I Jakutové se zmiňují o podivných "ohních", stoupajících obrovskou rychlostí k obloze. Jedná se o jakýsi druh "protivzdušné obrany"?

Byl natočen i dokument stanice History Channel, ve kterém vystupuje i známý český badatel Ivan Mackerle, který sám vedl výpravu do těžko přístupné oblasti. Desetiminutový dokument nabídl názory vědců, historii místa, teorie a také vizualizaci těchto záhadných staveb.

Důkazů o existenci není mnoho, ale Sibiř je ohromnou a stále ještě neprozkoumanou, tajemnou plochou na planetě Zemi. Nevydala ještě možná ani desetinu svých tajemství, děsivých pravd a možná i nadpřirozených úkazů. Máme věřit domorodcům o existenci tajemných budov? Máme věřit vyprávěním několika cestovatelů, kteří pouhou shodou okolností nalezli neuvěřitelné objekty uprostřed divoké přírody? A chceme jim vlastně věřit?

napsal Jiří Frydlewicz

Zdroj foto: youtube.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip