Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Protirakovinný potenciál zázračného gelu. Objevte sílu a kouzlo rostliny aloe vera

Protirakovinný potenciál zázračného gelu. Objevte sílu a kouzlo rostliny aloe vera

11.1.2021 - redakce Babinet.cz

Rostlina aloe vera je známá svými blahodárnými účinky na naše zdraví už po staletí. Obsahuje například vitamíny skupiny B, C a E, aminokyseliny nebo hořčík, zinek a vápník. Vyhněte se jejímu komerčnímu zpracování a pěstujte ji doma. Objevte sílu a kouzlo jejího zázračného gelu.

Vypěstujte si ji doma

Bojíte se, že tato rostlina je náročná na pěstování? Pak pro vás máme pozitivní zprávu – zvládne ji kdejaký začátečník. Měla by se umístit na slunečné místo, nejlépe na jih. Rostlina má ráda čerstvý vzduch, proto ji můžete od jarních měsíců umístit na balkon či terasu. Ovšem pozor na léto! Sluneční paprsky jsou velmi intenzivní, proto by se měla být na dostatečně světlém místě, ale bez přímých paprsků. Nepřehánějte to ani se zaléváním. Jelikož se jedná o pouštní rostlinu, prospívá ji především suché prostředí.

Gel z aloe jako zázrak

Pod slupkou rostliny se ukrývá zázračný hojivý gel. Když je čerstvý, tak postrádá vůni a je čistě průhledný.  Nejdříve si vyberte vhodný list, odřízněte a odkrojte. Použijte vždy ten nejdelší z celé rostliny. Tento gel s blahodárnými účinky má mnoho využití. Hodí se na drobná poranění či popáleniny, má hojící schopnosti. V létě oceníte jeho schopnost zklidnit spálenou pokožku od slunce. Zbavte se na dobro svého akné. Gel z Aloe skvěle poslouží jako čistící tonikum na pleť. Trpíte častým vypadáváním vlasů? Zkuste si dělat z gelu pravidelné zábaly, které dokážou zamezit dalšímu vypadávání.

Prevence proti rakovině

Aloe vera se dá využít i vnitřně, ale pozor na přípravu! Je nutné abyste důkladně oddělili průhledný gel od vrstvy těsně pod listem. Vrstva obsahuje latexovou mízu, která může mít silné projímací účinky. Napomáhá při trávení, žaludečních potíží a upevňuje váš imunitní systém. Využívá se i v zubním lékařství – napomáhá hojit afty v puse či záněty dásní. Aby toho nebylo málo, je vědecky dokázáno, že rostlina má protirakovinný potenciál! Dokáže bojovat s některými typy nádorů, aniž by poškozovala normální zdravé buňky.

Aromaterapeutické masáže

Z aloe vera se vyrábí esence pro aromaterapii. Je vhodná pro pracovně vytížené lidi. Dokáže silně ulevit od stresu a uvolnit celé tělo. Zklidní mysl a dodává celému tělu potřebnou energii. Navíc dokáže dobře hydratovat pokožku. Zkuste aromaterapeutickou masáž z esencí aloe vera nebo ji věnujte jako relaxační dárek k Vánocům pro své blízké.

 

Napsala Michaela Procházková

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip