Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Domácí barvení vlasů. Šikovné tipy, jak následně očistit zabarvenou pokožku

Domácí barvení vlasů. Šikovné tipy, jak následně očistit zabarvenou pokožku

10.1.2021 - redakce Babinet.cz

Pokud si barvíte vlasy svépomocí doma, pak jistě také znáte to nekonečné martýrium. Samotné barvení nakonec zabere minimum času. Ale co to nekonečné drhnutí všeho, co se také zázračným způsobem podařilo obarvit? Tyhle vyzkoušené domácí tipy můžete použít už hned při dalším barvení.

Když mýdlo a ručník nepomáhá

Abyste už příště nemusela znovu dřít čelo a prodřít se až do vedlejší místnosti, vzpomeňte na 6 spolehlivých domácích tipů, které vždy pomohou v tomto protivném boji s barvou.

Zubní pasta

Ano, vážně. Když nebudete otálet, vyčistíte si zabarvenou pokožku pomocí obyčejné zubní pasty. Navlhčete si potřísněná místa teplou vodou a naneste pastu. Barva jde krásně dolů pomocí vatového tamponu.

Jedlá soda

Smíchejte trošku tekutého mýdla s jedlou sodou a naneste na ty úžasně estetické skvrny. Zase stačí jen navlhčit vatový tampon a jemně barevné fleky otírat. Nejdřív si však vyzkoušejte nanést směs jen na malé místečko a počkejte, jestli tento domácí čisticí prostředek vaši pokožku nijak nedráždí.

Ricinový olej s tekutým mýdlem

Troška ricinového oleje, který zároveň regeneruje, a troška tekutého mýdla. Tyhle dvě malé trošky smíchejte a můžete čistit do aleluja. Směs je naprosto šetrná a barva okamžitě mizí.

Ocet

Co se vyplatí mít vždycky doma? Přesně tak. Ocet. Ocet je cenově velmi dostupný, ale přitom k nezaplacení. V domácnosti snad neexistuje nic, s čím by si neporadil. To platí i pro barvu na vlasy. Do mističky nalijte trošku octu a stejnou trošku teplé vody. Pak opět stačí vatovým tamponem odstranit tu spoušť.

Citronová šťáva

Když ve spíži nemáte ocet, sáhněte po citronové šťávě a výsledek je stejný. Postup už znáte, takže příště není nač čekat.

Tekutý prací prostředek

Tím se samozřejmě nebudete potírat. I když ta zoufalost po barvení by k tomu jednoho klidně dohnala a nikdo by se nedivil. Tekutý prací prostředek je záchrana pro vaši koupelnu. Tímto pracím prostředkem potírejte postižená místa koupelny. Nic však nenamáčejte. Tento tekutý pomocník funguje nejlépe na sucho.

Minitipy závěrem:

  • Před samotným barvením se (nejlépe od hlavy až k patě) potřete čistou, lékařskou vazelínou. Zasažená místa, na kterých barva ulpěla, pak při čištění mizí jedním tahem.
  • Málokdy pomůže ručník přehozený přes ramena. Spona, která ho drží, se většinou uvolní, nebo pro jistotu úplně praskne, vám vystřelí oko, ručník visí na jednom rameni, je celý od barvy, sveze se po umyvadle na zem a je vymalováno. Tedy nabarveno. Pokud hned nechcete na barvení nastoupit v kosmonautickém skafandru, vždy sáhněte po té nejdelší noční košili po babičce, kterou stejně jinak nepoužíváte. Taková košile toho hodně zachrání.
  • Po aplikaci jakéhokoliv čističe vždy místo ještě omyjte teplou vodou.
  • A když na to jednoduše nemáte nervy, paní kadeřnice vás také ráda uvidí. V pohodlí nabarví, prohodíte pár slov, kávu si nebudete muset vařit sama a ještě odejdete zase o něco krásnější.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: johnfrieda.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip