Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Oslavte Silvestr stylově. Stačí obyčejný lak na nehty a sklenice

Oslavte Silvestr stylově. Stačí obyčejný lak na nehty a sklenice

29.12.2020 - redakce Babinet.cz

Ke konci roku neodmyslitelně patří stůl plný dobrot a také kapka lahodného moku. Pokud toužíte, aby se i taková domácí oslava posledního dne v roce proměnila ve slavnostní chvíli, máte spoustu možností, jak toho docílit. A vůbec přitom nemusíte kupovat zbytečné doplňky, nebo drahé ozdoby a dekorace.

Například obyčejné sklenice na šampaňské, či na víno, si můžete krásně ozdobit pomocí starého laku na nehty, který vám už jen tak bez užitku leží někde v koupelně na polici. Vyšperkujte si s námi jednoduchou cestou staré skleničky a užijte si jejich nový dekor.

K silvestrovské výzdobě budete potřebovat:

  • Jakýkoliv lak na nehty (můžete barvy i různě kombinovat, nemusíte zůstávat pouze u jednoho odstínu)
  • Misku (není nutná, ale bude se vám s lakem lépe manipulovat)
  • Vatové tyčinky do uší, nebo tenoučký štětec (můžete použít i originální aplikační štětec, který je u laku, ale s ním vám většinou nepůjdou vykreslit detailní tvary, pokud byste po nich zatoužili. Jde-li vám však hlavně o veselé puntíky, nejlepší je zmíněná vatová tyčinka)
  • Skleničky (ani u skleniček si nemusíte dělat starosti. Můžete použít nové a vůbec se nemusíte bát, že byste je lakem zničili. Lak po Silvestru pohodlně odstraníte klasickým odlakovačem. Pokud byste však o zbrusu nové skleničky přece jen měli strach, můžete použít staré kousky, které už nepoužíváte)

Jak budete při tvorbě silvestrovské výzdoby postupovat:

  • Nalijte si do misky lak na nehty. Pokud budete používat laky, kterými si již nezdobíte nehty, můžete jich do misky slít dokonce více dohromady, promíchat špejlí a namíchat si tak vlastní originální odstín
  • A teď už pouze stačí namáčet do laku hlavičku vatové tyčinky a nanášet lak na sklenici. Můžete se držet vzoru úhledných puntíků, nebo se pusťte do extravagantního řádění a nechte průchod své fantazii
  • Poté nechte lak pořádně zaschnout a máte hotovo

Tip závěrem

  • Před aplikací laku sklenici pořádně odmastěte prostředkem na nádobí. Poté ji dobře vysušte a vyleštěte
  • Sklenice vypadají obzvláště famózně, když použijete zlatý lak na nehty se třpytkami

 

napsala Bára Klímová

foto: musely.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip