Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zatuchlé ručníky. Babské rady, jak zlikvidovat nežádoucí puch

Zatuchlé ručníky. Babské rady, jak zlikvidovat nežádoucí puch

9.12.2020 - redakce Babinet.cz

Určitě také milujete tu měkkost a vůni čistoty, když jde o ručníky. Ale co když místo svěžích osušek ihned po vyprání vytahujete z pračky umorousané ručníky plné neidentifikovatelného zápachu, který není ani trošku příjemný? Už teď je vám jasné, že savost je pryč a vůně se ani po usušení nekoná. Nebo co když ručníky začínají zapáchat až časem? Kde se stala chyba? Lze je ještě zachránit? Odpověď na tyto otázky pro vás mají babské rady. A to rovnou 4!

Proč se zápach u ručníků často objevuje?

Je to snad trochu paradox, ale na vině jsou nejčastěji právě prací prostředky. Nerozpustí se, usadí se ve vláknech a už to jede. Ručníky do sebe snadno tyto nerozpuštěné zbytky pracích prostředků pořádně nasáknou a pak od nich nemůžeme čekat, že zůstanou v původním stavu. Takže přisypat právě k ručníkům o trošku víc prášku jen proto, abychom umocnili vůni a dopřáli jim, je naopak velkou chybou.

4 babské rady, které fungují

Aby vás už nerozčilovaly zapáchající ručníky v momentě, kdy vycházíte z horké a příjemné sprchy, vyzkoušejte tyto babské rady. Protože to poslední, co po náročném dni chcete, je nepříjemný zápach, který se dále drží i na pokožce. Při každém pohybu je znát, že ručník vám neodvedl zrovna dvakrát nejkvalitnější službu.

  • Ocet a kypřící prášek

Smíchejte do kbelíku 5 l horké vody, hrnek octa a balíček kypřicího prášku. Vše pořádně promíchejte a do směsi ručníky namočte. Nechte je v lázni tři hodiny a pak znovu klasickým způsobem vyperte.

  • Aviváž úplně vynechejte

Ano, samozřejmě, že teď se vám do toho příliš nechce. Protože přece aviváž tak nádherně voní. Pravda. Ale zrovna s ručníky si nerozumí. Výrazně totiž snižuje jejich savost a přímo je znehodnocuje. Nebojte se a zkuste vyprat ručníky bez ní. Uvidíte, že nadýchanost a savost ručníků se vrátí.

  • Citron

Přidejte přímo do bubnu k ručníkům zhruba 200 ml citronové šťávy. Ta ručníky nádherně vybělí, osvěží a zachová jim měkkost.

  • Nežehlit

Byť může velmi svádět ručníky vyžehlit a dodat jim tak finální božský vzhled a hebkost, nechejte žehličku žehličkou. Odpadne vám tak velký kus práce a vlákna ručníků nebudou zatěžována.

Minitipy závěrem

  • Se skládáním ručníků nespěchejte. Musí být opravdu dokonale suché.
  • Po každé sprše je důkladně prověste. Nenechávejte je nikde nedbale povalovat.
  • Snažte se větrat koupelnu, jak jen je to možné.

 

A jaký je váš spolehlivý tip na voňavé ručníky? Poraďte ostatním v komentářích.

 

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.12.2020 22:09

Velmi zajímavý článek, teď jsem si tedy přečetla, co dělám špatně:) Aviváž byla pro mě zárukou toho, že ručníky budou vonět. Ručníky pravidelně vyměňuji za nové, rozhodně nejsem vlastníkem žádných opraných nebo děravých ručníků nebo osušek. Pár nových setů jsem si naposledy koupila od Cellbes, zaujala mě cena i kvalita. Zatím jsem je naštěstí nestihla znehodnotit pracím práškem ani aviváží a teď už se budu držet rad z tohoto článku:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip