Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Mikuláš bude letos netradiční. Jak s dětmi zúčtovat a přitom nezvat cizí lidi

Mikuláš bude letos netradiční. Jak s dětmi zúčtovat a přitom nezvat cizí lidi

22.11.2020 - redakce Babinet.cz

Letošní Mikuláš bude kvůli epidemii koronavirus dozajista jiný než obvykle. Na sídlištích ani na zastávkách MHD či na sloupech a lampách většinou nepotkáte žádné inzeráty na služby této trojice. Návštěvy cizích lidí v domácnostech lidé nechtějí riskovat.

Hygiena se k této otázce zatím nevyjádřila pozitivně ani negativně, ministr zdravotnictví říká, že se uvidí za týden. Je tak nejasné, jaká budou v době svátku svatého Mikuláše nařízení. Pozvat si neznámého Mikuláše s čertem a s andělem ale určitě není to nejlepší řešení.

„Strašidla z rodiny“

Domluvte se s někým z rodiny. Ovšem pozor, i v tomto případě je určité riziko přenosu nákazy koronavirem. Stoprocentně chránění tak nebude, i když se za Mikuláše převlékne dědeček nebo strejda. Záleží na tom, v jakém kolektivu pracujete a zda udržujete potencionálně rizikové kontakty.

Pozvat jen Mikuláše

Snížením počtu návštěvníku se také snižuje potencionální riziko přenosu koronaviru. Tak si pozvěte jen Mikuláše. Má to ještě jeden efekt, děti nebudou tak moc vystresované. Takovou variantu prý navíc schvalují i psychologové.

Tajemný balíček

Velmi dobře funguje také triky, kdy v nestřeženém okamžiku dítěti připravíme nějaké ty laskominy a ovoce do jeho pokojíčku. Poté si s ním vyjdeme na procházku a po návratu bude mít v pokojíčku překvapení. Do dobrot můžete zamíchat také kousek uhlí či bramboru, aby dítko vědělo, že si na něj vzpomnělo i peklo.

Zajímavá je také varianta, kdy budete doma a dopředu se dohodnete třeba se sousedem, aby na vás zazvonil a na práh položil balíček nebo košíček s překvapením. Dítě poběží otevřít a venku bude dárek od Mikuláše. Samozřejmě, soused musí v době než se otevřou dveře, zmizet. Kdyby setrval, překvápko by moc nevyšlo.

 

napsala Zuzana Zelenková

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip