Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Připravte se na advent a umocněte jeho půvab vlastními vánočnémi svíčkami za pár korun

Připravte se na advent a umocněte jeho půvab vlastními vánočnémi svíčkami za pár korun

12.11.2020 - redakce Babinet.cz

Kdybyste hledali synonyma pro slovo advent, která by to byla? Měkké světlo, teplo, svařené víno, koledy, pomoučený vál připravený na cukroví, jmelí? To všechno k adventu jistě patří. Stejně tak neodmyslitelně, jako vůně a svíčky. A přesně proto pro vás dnes máme několik senzačních tipů, jak rozvonět advent v plné parádě.

  • Vonná skořicová svíčka

Bohatě postačí, když si vezmete vyšší skleničku, nebo vyšší nádobku svíčky, která je již vyhořelá. Pomocí tavné pistole pak libovolně po obvodu upevníte špalíčky skořice. Skořicový obal můžete dozdobit mašlí, nebo jutou. Pak jen stačí vložit do kalíšku svíčku a máte hotovo.

  • Pomerančová svíčka

Dokážete si představit advent bez vůně pomerančové kůry? Pokud ne, tenhle svícen vás jistě potěší. Možná jste jej dělali už jako děti, ale časem jste na něj zapomněli. Což je velká škoda. V pomeranči jednoduše vyřízněte a vydlabejte otvor tak akorát velký a hluboký na čajovou svíčku. Tu pak do otvoru vložíte a zapálíte. Pomeranč dozdobte zapíchaným hřebíčkem, nebo zase můžete použít skořici, šípky, jehličí, cokoliv vás jen napadne.

  • Domácí Pot pourri

Namíchejte si svou vlastní sušenou směs. Budete potřebovat jen nasušené prvky, které jsou v souladu s vašimi čichovými buňkami. Nebojte se citronů, pomerančů, borovicových šišek, oříšků, šípků, jeřabin, vanilky, jablek a tak dále. Ze všeho, co jde nakrájet, uděláte malé kousky. Vše pak na topení usušte. Poté vhoďte do uzavíratelné nádoby. Zakápněte vonným olejem, protřepte a nechte 5 dní místit vůně. Poté si domácí Pot pourri naaranžujte do mističek a rozestavte po bytě.

  • Dřevitá vůně

A jako poslední vonnou možností jsou úplně obyčejné šišky, kterých je venku dostatek. Stačí se jen projít a pár si jich nasbírat. Až si je přinesete domů, omyjte je, nechte prosušit a poté je dejte do trouby. Na plech, který si vyložíte pečícím papírem, rozmístěte šišky dostatečně daleko od sebe a na 200 stupňů je takto prohřívejte 20 minut. Až je vytáhnete, budou nádherně vonět. A přesně tak budou vonět i následujících pár týdnů.

 

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip