Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Využití nezdraveho cukru, které byste možná nečekali

Využití nezdraveho cukru, které byste možná nečekali

2.11.2020 - redakce Babinet.cz

Sladký život chce mít asi každý. Ale názory odborníků na bílý cukr nejsou zrovna přívětivé. Ať sladíte, nebo ne, určitě se hodí mít doma cukr vždycky po ruce. Vhod vám přijde i tehdy, když byste to možná úplně nečekali. Proto si je právě teď představíme.

Po přečtení našeho článku ho už nebudete (a to ještě s ostychem a obavou) muset používat pouze při pečení a doslazení čaje. Hoďte na chvíli ty hrůzostrašné děsy o bílém cukru za hlavu, a podívejte se na cukr trochu jinak. Dejte mu šanci a určitě si vyberete.

  • Obnovení trávníku po zimě

Používání cukru k zabíjení plevele je předmětem studia několika odborníků na zahradnické a zemědělské univerzity. Plevele jsou hrůzou pro ty, kteří chtějí zelený trávník a účinky cukru na rostlinách zřejmě ukazují na bílý prášek jako bezpečný herbicid, který zabraňuje nežádoucímu plevelu. Cukr vyřeší i totálně suchý a žlutý trávník. Přivede zpět k barvám, i k životu. Trávu cukrem lehce zasypte a pozorujte změnu. Ta přichází velmi brzy.

  • Když už jsme u trávy

Víte, jak vypadají dětské kalhoty po hře v trávě? Ano, příšerně, přesně tak. A tyhle skvrny maminky obzvláště milují, protože nejdou absolutně dolů. I tady pomůže cukr. Konkrétně troška teplé vody s cukrem. Naneste tuto cukrovou směs na skvrny a jásejte. Tyto odolné skvrny konečně mizí.

  • Čistý mlýnek

Kdo by nezatoužil po šťavnatém domácím hamburgeru? Občas určitě i ten, kdo říká, že ne. Jen si představíte mleté maso mezi čerstvou houskou a už se sliny sbíhají. Ale pak si představíte také to čištění a rozebírání mlýnku na maso a raději upečete kuře? Tak dnes si hamburgerový hřích klidně dopřejte. Žádné rozebírání mlýnku vás nečeká. Po umletí masa vsypte postupně do mlýnku šálek krystalového cukru a vymelte. Veškerý tuk, mastnota i nečistoty budou pryč. Pak jen cukr z mlýnku vysypte a promelte jej naprázdno pod tekoucí teplou vodou.

  • Cukrová maska pro vaše rty

Když vás pálí rty, mají tendenci popraskávat a celkově nejsou ve své kůži, skočte do kuchyně pro cukr. Zhruba lžíci cukru smíchejte třeba s troškou lékařské vazelíny, nebo jiným krémem, který běžně používáte a naneste na rty. Po půlhodince omyjte teplou vodou. Rty budou pružné, hebké a vláčné.

  • Sýr a zákusky

Když má dorazit návštěva, určitě chcete všechno perfektní. Jenže zákusky už v lednici máte půl dne a nejsou už tak neodolatelné jako v momentě, kdy jste je kupovali. Barvy krémů blednou a korpusy začínají okorávat. Také tvrdým sýrům, které plánujete na studenou mísu, začínají tvrdnout kraje. Tak příště jinak.

Do krabice se zákusky zavřete i pár kostek cukru. Totéž udělejte se sýry. Vše vydrží déle čerstvé a v původním stavu. Nevěříte? Zkuste!

A co vaše vychytávka s cukrem? Podělíte se o ni s námi v komentářích?

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: bakeryandsnacks.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip