Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Nejdůležitější vitamíny a minerály: Jak účinně posílit zdraví v těhotenství

Nejdůležitější vitamíny a minerály: Jak účinně posílit zdraví v těhotenství

27.10.2020 - redakce Babinet.cz

Každá žena se během těhotenství nejvíce stará o zdraví svého miminka, ale zároveň by neměla zapomínat na svůj vlastní organismus. Úplně nejlepší variantou pak je, když najde ty nejšetrnější doplňky stravy, které zvládnou obojí.

Polovina maminek má v mateřském mléce málo kyseliny dokosahexaenové

(DHA) pro správný vývoj dětí!

,,DHA je polynenasycená mastná kyselina, kterou řadíme mezi tzv. omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou nezbytné pro naše zdraví. DHA si naše tělo v játrech sice dokáže syntetizovat, ale jen v malém množství. Zdroje z diety (zejména tučné ryby) jsou proto velmi důležité, a to po celý život. Potřebuje je náš mozek, nervy, imunitní systém, oko, srdce a cévy. Uvádí se, že dostatek DHA velmi pozitivně ovlivňuje vývoj mozku v dětství. Podporuje mentální vývoj dětí, jejich paměť, schopnost soustředit se. Kdo by to pro své dítě nechtěl. Nedávná studie CZVP SZÚ, při které byl studován obsah mastných kyselin v tuku mateřského mléka odhaluje, jak jsou na tom maminky a děti v ČR. V řadě případů by zlepšení bylo na místě. Zařaďte tučné ryby do svého jídelníčku nebo užívejte kvalitní rybí tuk již v těhotenství,” radí profesor Jiří Ruprich z Centra zdraví, výživy a potravin Brno a Státního zdravotního ústavu Praha.

Co všechno obsahuje produkt Möllers Mama a proč je to důležité?

Omega 3 mastné kyseliny posilují imunitu a přispívají k udržení normální činnosti mozku i srdce.

Kyselina listová ve formě folátu přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, hlídá správnou krvetvorbu i psychickou činnost, snižuje únavu a vyčerpání.

Vitamín D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů a podporuje činnost imunitního systému.

Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k správné činnosti štítné žlázy, posiluje zdravou činnost nervové soustavy.

Železo podporuje tvorbu červených krvinek, hemoglobinu, přispívá k přenosu kyslíku v těle a podílí se na procesu dělení buněk.

Hořčík snižuje únavu a vyčerpání, hlídá nervovou soustavu, podporuje psychiku, přispívá k udržení normálního stavu kostí a k normální činnosti svalů.

Vitamín B6 podporuje činnost metabolismu bílkovin a glykogenu a také tvorbu červených krvinek.

TIP: Möller’s Mama koupíte v lékárnách za 399 Kč. Jedno balení obsahuje 28 kapslí s omega 3 a 28 tablet s vitaminy a minerály. Doporučuje se užívat v těhotenství i v době plánovaného otěhotnění.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip