Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Čokoláda není jen sladký zabiják. Pomáhá s krevním tlakem i srážlivostí krve

Čokoláda není jen sladký zabiják. Pomáhá s krevním tlakem i srážlivostí krve

23.10.2020 - redakce Babinet.cz

Kousek čokolády není dobrý pouze na obalení nervů nebo zahnání chuti, ale může mít i pozitivní účinky na vaše zdraví! Například pravidelná konzumace kousku hořké čokolády funguje jako aspirin na snižování srážlivosti krve a tím snižuje rizika ucpání cév vedoucím k srdečnímu infarktu.

Čokoláda snižuje krevní tlak a tím i hladinu cholesterolu a má i příznivé účinky na krevní oběh. Má také lepší účinky na sex než viagra.

Objevují se i taková tvrzení, že čokoláda potlačuje chronický kašel, zvyšuje mozkovou kapacitu a aktivitu. Je to potravina velmi bohatá na magnézium. Podle závěrů odborníků lidé, kteří požili mléčnou čokoládu, zvládají podstatně lépe různé testy na paměť a řešení problémů. Je okamžitým zdrojem energie pro tělo i ducha, proto po ní sáhnou i lidé, kteří vydávají hodně energie například při sportování.

Čokoláda ovlivňuje i neurotransmitery v mozku, odstraňuje napětí a stres a navozuje pocity pohody a klidu. Čokoláda také chrání naše tělo před volnými radikály, které jsou jednou z příčin vzniku rakoviny.

Stačí si jen vybrat kvalitní čokoládu a konzumovat ji s mírou. Přinese nám to nejen dobrou pohodu, ale i pocit, že děláme něco pro své zdraví. Dáte si kousek? Doporučujeme tu s obsahem 75 až 99 % kakaa je zdravá, i když pro někoho už ne tak chutná, jako klasická „sladká“ čokoláda.

 

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

jannov
3.11.2020 10:01

Za mě je čokoláda nej. Pokud si dám občas kousek hořké, kvalitní čokolády, tak mi nikdo nikdy nenamluví, že je čokoláda k tloustnutí..:-).Objevila jsem super čokoládu na netu s konopným semínkem, mám dojem že zde https://www.semena-marihuany.cz/cs/348-konopna-cokolada

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip