Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Podzimní světelná girlanda z bobulí

Podzimní světelná girlanda z bobulí

19.10.2020 - redakce Babinet.cz

V dnešním inspirativním článku si ukážeme něco pro fajnšmekry. Dekorace, kterou najdete v následujících řádcích, se dá nazvat různými způsoby. Někdo v dekoraci vidí štolu, někdo jiný girlandu. Na názvu však v tomto případě až tolik nezáleží. Ať si ji pojmenujete jakkoliv, výsledkem bude vždy podmanivá ozdoba, kterou je velmi snadné, až triviální vyrobit, ale hned tak někde ji neuvidíte a navíc vám pod rukama vznikne během pár minut.

Než za pár týdnů definitivně vytáhneme z krabic klasickou výzdobu typicky vánoční, můžeme si ještě pořád užívat dekorace s podzimní tématikou. Hezky se tak vyplní časová mezera mezi adventem a stále trvajícím podzimem. Určitě se ale pro těch pár dnů už nechcete pouštět do ničeho složitého, a tak vás podzimní girlanda jistě potěší. Nadělá spoustu parády během zbývající půlky listopadu, rozzáří, ozdobí a je do deseti minut hotová.

K výrobě podzimní světelné girlandy z bobulí budete potřebovat:

  • Větvičky a proutky s bobulemi (máte-li možnost si třeba z vlastní zahrady pořídit rovnou proutky dlouhé, pak máte o starost míň. Určitě si tak proto nastříhejte proutky co nejdelší. Pokud takovou možnost nemáte, nezoufejte. Floristický drátek uvedený níže vše hravě vyřeší)
  • Floristický drátek
  • Nůžky, nebo nožík na uříznutí proutků a na zastřižení floristického drátku
  • LED světýlka libovolné barvy

Jak budete při výrobě podzimní světelné girlandy z bobulí postupovat:

  • Vše si připravte na jedno místečko a pusťte se do snadného tvoření
  • Jediné, co si musíte rozmyslet, je otázka délky. Jak dlouhou girlandu chcete? Čím delší, tím méně budete proutky zastřihávat. Pokud jste si opatřili proutky kratší, budete jen vícekrát fixovat a napojovat floristickým drátkem
  • Jednotlivé proutky, které tvoří články girlandy, si teď k sobě jednoduše napojte, ovažte v místě spoje floristickým drátek, libovolně utáhněte a zafixujte uzlíkem
  • Když máte girlandu hotovou, už ji stačí pouze proložit LED světýlky a vybrat pro ni vhodné místo. Kam si ji dáte? Rozložíte na krbovou římsu? Pověsíte si ji branku? Připevníte k zrcadlu? Výběr je pouze na vás :)

Napsala Bára Klímová

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip