Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Úspěšná káva Ebenica: klenot z malokarpatského regionu

Úspěšná káva Ebenica: klenot z malokarpatského regionu

18.10.2020 - redakce Babinet.cz

Nedovedete si představit svůj život bez kvalitní kávy? Pak jste určitě slyšeli o těch nejznámějších, mezi které bezpochyby patří i značka Ebenica. Pražírna kávy EBENICA COFFEE je na trhu od roku 2009 a jelikož vznikla fakticky od nuly, má s pražením kávy má spousty zkušeností. Majitel pražírny Marek Fajčík na počátku ochutnal neskutečné množství káv a takynavštívil spousty okolních pražíren,co ho inspirovalo. I díky tomu nyní praží ty nejlepší druhy káv z celého světa, které v zahraničí získali několik ocenění.

Famózní úspěch kávy Ebenicav Coffee Review

Voňavý svět kávy je krásný i v tom, že zde panuje poměrně vysoce konkurenční prostředí. V roce 2013 se tak Marek Fajčík rozhodl zkusit, jak si jejich káva povede u expertů z amerického Coffee Review. Jen pro zajímavost, v Coffee Review kávu hodnotí ve slepém testu vícečlenná porota. Sledují především vzhled zrn, aroma, chuť, dochuť kávy a souhru s mlékem. V rámci každé charakteristiky přidělují tito odborníci určitý počet bodů, přičemž zisk více než 90 bodů představuje ekvivalent zlaté medaile. Ebenica skončila mezi různými kofeinovými blendy skvěle: 90 bodů získaliaž 3 jejich kávy: Intensivo, Piano a Harmonelle. Kávová směs Gurmanozase získala úctyhodných 92 bodů, čím se káva Ebenica zařadila mezi top 10 káv Evropy.

Tři oceněné kávy v Great Taste

V roce 2019 se káva Ebenica zúčastnila největšího a nejuznávanějšího akreditačního programu, na jehož základě se uděluje ocenění Greta Taste. Porota složená z více než 500 členů, mezi něž se řadí potravináři, novináři, gastro specialisté a mnozí jiní povolaní lidé, hodnotila 12 772 výrobků z více než 100 zemí. Ebenica si i odsud odnesla ocenění: káva Harmonelle, Gurmano a BrasilSantoAntônio získaly zlatou hvězdu v kategorii espresso, což fakticky odpovídá bronzové medaili, která se uděluje vynikajícím produktům s fantastickou chutí.

Čerstvě pražená káva si našla své odběratelei v zahraničí

Pražírna Ebenica si svými unikátními produkty získala zákazníky prakticky z celého světa. Kromě slovenského trhu si na čerstvě pražené kávě mohou pochutnat také zákazníci z Čech, Maďarska či dokonce Saudské Arábie. Bohaté a pestré portfolio káv zaručuje, že si „tu svou“ vybere skutečně každý. Není se v podstatě čemu divit. V jejich nabídce totiž najdete nejenom jednoodrůdové kávy, ale také speciálně vyvinuté kávové směsi či limitovanou edici kvalitních výběrových káv. Navíc, všechny kávy jsou čerstvě pražené a při pražení se využívá nejmodernější technologie značky Giesen. Proto pokud hledáte skutečně kvalitní, čerstvě praženou a zejména chutnou kávu,káva Ebenica vám to může v každém případě zaručit. Stačí navštívit jejich e-shop s kávou a vybrat si. Rychlé doručení kurýrem v rámci celé ČR je samozřejmost.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip