Babinet.cz  /  Tajemno  /  Vraždící přízraky. Mívají různé podoby a jsou skutečně nebezpeční

Vraždící přízraky. Mívají různé podoby a jsou skutečně nebezpeční

14.10.2020 - redakce Babinet.cz

Nejen v naší zemi, ale doslova i po celém světě existuje velké množství legend, ve kterých se vyskytuje přízrak tzv. černé paní. U nás se s takovým přízrakem můžeme setkat například poblíž zámku Zbiroh, na zřícenině hradu Valeč, na hradě Buchlov nebo na Frýdlantu.

Právě ze zámku Frýdlant pochází pověst, že zdejší černá paní je přízrakem hraběnky Kateřiny z Redernu. Je tomu více než sto let, když se jeden zámecký čeledín rozhodl, že zkusí černý přízrak chytit. Ve chvíli, kdy se pokusil k přízraku přiblížit a dotknout se ho, na místě zemřel. Při ohledání jeho těla nebylo nalezeno žádné zranění ani jakékoliv cizí zavinění. Mohlo mladíka zabít jen pouhé leknutí?

Existuje však i jiné vysvětlení. Podle parapsychologů by se mohlo jednat o energetický obal mrtvého člověka, který zůstává na místě, kde člověk za života pobýval a byl s ním spojen. Tyto plazmatické útvary, které kdysi okultisté nazývali také larvy, mají jakousi zbytkovou inteligenci. Taková bytost si jako každý živý organismus snaží udržet svoji existenci. Udržet ji však může  pouze tehdy, když parazituje na lidské životní energii.

I v zahraničí jsou však známé případy, kdy přízrak přivodil smrt zdravému člověku. Stalo se to kupříkladu v paláci Linares, který se nachází na madridském náměstí Cibeles. V roce 1808 sloužil palác jako francouzské vězení, kde při popravách o život přišlo několik tisíc lidí. Palác jako kdyby si temnou energii stále držel. V 19. století tu markýz José de Murga zavraždil svou dceru a poté spáchal sebevraždu. Po jeho násilné smrti se našlo mnoho svědků, kteří zaznamenali velké množství přízraků.

V roce 1981 uslyšel noční hlídač v paláci výkřik: „Duch!“ Pak uslyšel padající tělo. Když přiběhl na místo, nalezl mrtvého kolegu. Přivolaní lékaři nenašli jediné zranění, které by bylo zodpovědné za smrt mladého, zdravého muže. Zabil hlídače strach - nebo za vším stojí některý z přízraků tohoto paláce?

Někdy však smrt, kterou přízraky přinášejí, spíše vypadá jako zásah elektrickým proudem.

V podzemí malého kostela v Arnolticích se na počátku minulého století vyskytoval nebezpečný fantom. V průběhu 1. světové války se jeden dezertér z rakouské armády ukryl do krypty tohoto kostela. Ráno však byl nalezen mrtev. Voják byl na několika místech popálen tak silně, jako kdyby ho zasáhl blesk. Místní lidé si pak vzpomněli, že podle dávných pověstí straší v podzemí kostela vraždící fantom. Za takovým vražedným útokem často stojí poltergeist.

V knize Záhadný vesmír zmiňuje autor Goran Timič případ poltergeista, který v 80. letech terorizoval jednu americkou rodinu v USA. V domě bez příčiny kolísalo elektrické napětí, spouštěly se spotřebiče a obyvatele domu zasahovaly nenadálé elektrické výboje. Po důkladném zkoumání vyšlo najevo, že za vším tím stála jakási tajemná bytost, která byla energeticky napojena na jednu dospívající dívku z rodiny. Bytost byla dokonce zaznamenána na film. Krátce poté podivné úkazy ustaly.

Také například v Nedamově na Českolipsku řádil poltergeist, kde docházelo mimo jiné k častým nenadálým vzplanutím, které nikdy nebyly vysvětleny. Po působení známé české psychotroničky řádění místního poltergeista na čas skončilo.

Dokážou tedy přízraky vraždit nebo zapalovat hmotné předměty? I když nám materialistická věda tvrdí opak, reálné případy bohužel říkají něco jiného...

 

napsal Petr Matura

foto: Pixabay.com, Wikipedia

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

malickasu
14.10.2020 14:46

No, to tedy je...

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip