Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Přehled květin, které je potřeba zasadit na podzim, abyste se z nich radovali začátkem jara

Přehled květin, které je potřeba zasadit na podzim, abyste se z nich radovali začátkem jara

1.11.2021 - redakce Babinet.cz

Prvními jarními květinami, které na jaře vidíme, jsou cibuloviny. Za první barvy, které se po ústupu chladných zimních měsíců objevují, vděčíme cibulovinám ze Stinzenu a lesní flóře. Komu nedělá radost, když tak brzy na jaře na zahradě spatří krásné barvy?

Raně kvetoucí

Zatímco zbytek zahrady ještě spí, jarní kvetoucí cibuloviny, jako jsou sněženky, ladoničky a krokusy, už vesele kvetou. Jak je to možné? Kvetoucí cibuloviny si během podzimu a zimy ukládají živiny do šupin svých cibulí. Díky této zásobárně energie jsou cibulky schopné začít růst a kvést tak brzy zjara. Jsou to nefalšované jarní květiny, které si navíc můžete sami vypěstovat na zahradě.

Lesní flóra

Tyto jarní květiny, mezi které patří například sasanka hajní, rostou pod velkými skupinami stromů. Musí vyrůst a vykvést rychle, ještě předtím, než se na stromech objeví listoví. Potom již totiž na lesní podloží dopadá jen velmi málo slunečního světla. Vzhledem k tomu, že se těmto cibulovinám dobře daří v suché, neplodné půdě, jsou dokonalými rostlinami k osázení půdy pod stromy a keři.

Seznam jarních květin

Pokud si chcete užívat těch nejranějších jarních květů, nezapomeňte je zasadit na zahradu už na podzim. Díky tomu se z nich budete moci radovat ještě před samotným začátkem jara. Vaše zelená oáza tak bude v květu ještě déle. Zde uvádíme seznam některých kvetoucích cibulovin, které by se vám k tomu účelu mohly hodit:

Hyacintek španělský (Hyacinthoides hispanica)

Tulipán planý (Tulipa sylvestris)

Sasanka hajní (Anemone nemerosa)

Česnek medvědí (Allium ursinum)

Kandík psí zub (Erythronium dens-canis)

Řebčík kostkovaný (Fritillaria meleagris)

Snědek nicí (Ornithogalum nutans)

Krokus (Crocus)

Konvalinka vonná (Convallaria majalis)

Bledule jarní (Leucojum vernum)

Sasanka rozkošná (Anemone blanda)

Ladoňka sibiřská (Scilla siberica)

Sněženky (Galanthus)

Ladonička (Chionodoxa)

Dymnivka plná (Corydalis solida)

Narcis bílý (Narcissus poeticus)

Talovín (Eranthis)

Bledule letní (Leucojum aestivum)

 

foto: kvetinovecibulky.info

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip