Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Podzimní věnec z vlašských ořechů

Podzimní věnec z vlašských ořechů

5.10.2020 - redakce Babinet.cz

Vlašské ořechy jsou nesmírně blahodárné pro lidský organismus. Nastartují náš mozek, posilují soustředěnost a pro imunitu jsou doslova tím pravý ořechovým. Proto jsou takové vlašské ořechy v medu jako doplněk snídaně rozhodně tou správnou volbou. Oříšky v medu však nejsou tím, čím se budeme v dnešním inspirativním článku zabývat. Vyrobíme si z vlašských ořechů velký věnec.

Pokud jste si před nedávnem vlašské ořechy nasbírali a správně uskladnili, pak máte při dnešní tvorbě veškerý materiál okamžitě po ruce a můžete se pustit do tvoření. Aranžmá z vlašských ořechů, které jsou uceleny do velkého věnce, je přímo famózní. Když věnec ovážete hezkou, klidně i křiklavou hladkou mašlí, pak spojíte rustikální styl s trochou luxusu a výsledkem je moc pěkný kontrast. Nebo zůstanete u rustikálního ladění se vším všudy a zavěsíte věnec na mašli jutovou? Fantazii se meze nekladou a tak si vytvořte věnec z vlašských ořechů tak, jak vám velí právě vaše estetické cítění.

Na výrobu podzimního věnce z vlašských ořechů budete potřebovat:

  • Velký polystyrenový korpus, který bude tvořit základ věnce (můžete si samozřejmě vybrat i korpus menších rozměrů, záleží na vás. Každopádně si však kupte opravdu ten z polystyrenu. Věnec z vlašských ořechů je těžký a slámový korpus by mu zbytečně na váze ještě přidal. Dost možná by vám ořechy slámová stébla neudržela pořádně)
  • Dostatečné množství silikonového lepidla a tavnou pistoli
  • Pokud jste se rozhodli věnec zavěsit, nezapomeňte na zmíněnou mašli a nůžky
  • Můžete věnec také přestříkat lakem ve spreji, aby se hezký blýskal. Pokud se nebráníte ani úplnému přebarvení skořápek, pak si kupte i barvu ve spreji

Jak budete při výrobě podzimního věnce z vlašských ořechů postupovat:

  • Roztavte si silikonové lepidlo v tavné pistoli
  • Nyní ořech po ořechu lepte na korpus. Snažte se mít polystyrenový korpus bez jediného bílého místa a nešetřete silikonem
  • Vrstvení ořechů je také na vás. Můžete si udělat několik pater, nebo nechat věnec pouze jednořadý
  • Nakonec si uvažte mašli a tu pomocí tavné pistole upevněte k věnci
  • Stejnou stuhou vytvořte ovázáním i poutko a máte hotovo

 

Napsala Bára Klímová

 

 Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip