Babinet.cz  /  Tajemno  /  Létající talíře havarovaly i v Evropě

Létající talíře havarovaly i v Evropě

30.9.2020 - redakce Babinet.cz

Případů, kdy se létající talíř dotkl země, ať již dobrovolně nebo nedobrovolně, se dnes počítají na stovky. Doslova velmocí přes havarovaná UFO, je severní a jižní Amerika, vždyť kdo by neznal Roswell, Aztec a další. Nezaostává ani Asie, i když se ukázalo, že tzv. přistání UFO na Kavkaze byl pěkný podvod. A Evropa?

Nic, nebo jen velmi málo. Je to samozřejmě otázka počtu pravděpodobnosti. Čím menší země, tím menší je pravděpodobnost, že se tam nějaké UFO zřítí. Snad i proto máme z celých Čech pouze jediný případ, a to z 12. prosince 1944, kdy se ,,něco“ zřítilo do močálů nedaleko Toužimi. Zbytky plochých kusů velmi lehkého bílého kovu je snad možné v jednom z kráterů při cestě na Útvinu nalézt ještě dnes. Pamětníci vzpomínají, že tyto trosky se vůbec nepodobají střepinám bomb nebo kusům letadel.

Sousední Polsko je však na tom o něco lépe, jak vyplývá z přednášky Bronislava Rzepeckiho přednesené v roce 1998 před časem na Mezinárodním kongresu badatelů a zájemců o problematiku UFO a hraničních jevů Pyramida.

B. Rzepecki má zatím dva takové případy – a oba jsou dost tajemné. První létající talíř se zřítil do zátoky gdaňského přístavu již v roce 1959. Na pláži se tehdy objevila podivná postava ve skafandru. Byla popálená, ale přesto ještě dokázala jít. Nakonec se ,,ufona“ ujali v místní nemocnici, kde zemřel. Lékaři mu nedokázali pomoci, protože jeho metabolismus byl odlišný od lidského. Velkým problémem tohoto případu je skutečnost, že se polským ufologům zatím nepodařilo vypátrat žádného přímého svědka, všechny informace pocházejí ,,z druhé ruky.“

Mnohem lépe to se svědky vypadá v případě druhé havárie,  k níž došlo 15. března 1997. Létající disk tehdy údajně kolem páté hodiny odpoledne spadl do vojenského prostoru nedaleko městečka Wegorzewo. Na místě havárie prý zajistili disk o průměru pět metrů a vysoký dva metry. Všichni svědci této události jsou příslušníky ozbrojených sil a polská armáda jakékoliv informace o této havárii dementovala.

K problematice havárií UFO v Evropě se vyjádřili i další ufologové. R Liešniakiewicz se domnívá, že vůbec k první havárii UFO došlo již v roce 1938 v polských Sovích horách, snad v souvislosti s nacistickými pokusy o výrobu létajícího disku, snad to byli skutečně mimozemšťané. Pozadu není ani Velká Británie. Tamější badatel Matthew Williams tvrdí, že havárii nebo přistání UFO má dokumentováno celkem asi patnáct. Stejně jako jeho američtí kolegové však naráží na snahu své vlády vše o UFO co nejvíce utajovat. Jako další velký problém se jeví zprávy o UFO ze zemí bývalého Sovětského svazu. UFO si tam vymyslel i kosmonaut Grečko a jisté případy zmanipuloval i renomovaný ,,ufolog“ Ažaža.

Prostě, zatím máme stále jen hodně domněnek, ne-li přímo zmanipulovaných informací, a málo faktů. Bude to někdy vůbec jinak?

Jitka Lenková

Obr.: archiv autorky

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip