Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Sušenky, se kterými zabodujete

Sušenky, se kterými zabodujete

15.9.2020 - redakce Babinet.cz

Léto skončilo a děti se musí opět vrátit do školních lavic. Všichni odborníci se shodují v tom, že vydatná snídaně a dopolední i odpolední svačiny jsou pro školáky důležité. Kromě toho, že je osvěží a zasytí, dodají jim také energii a zlepší jejich koncentraci. Překvapte je sladkou svačinkou v podobě originálních sušenek s Haribo, které se hodí třeba i na výlet či piknik v babím létě.

Svačiny jsou pro děti školou povinné důležitou součástí dne, mají totiž svou nezanedbatelnou roli. Napomáhají soustředění, dodávají energii pro další aktivity a jsou také prevencí před přejídáním. Děti by si tak svačení měly zautomatizovat, i když tomu tak většinou nebývá. Jak by měla taková správná svačina vypadat? Měla by být pestrá a obsahovat ovoce a zeleninu. Čím pestřejší svačinka bude, tím lépe, originalita zvyšuje vaše šance na to, že ji vaše dítko opravdu sní.

Sladké překvapení

Překvapte vaše nejmilejší svačinou, kterou oslní své spolužáky, vždyť jednou za čas si můžete dovolit i méně zdravou variantu. Vyzkoušejte třeba domácí sušenky s ovocem a Haribo bonbony, s jejichž přípravou vám mohou v kuchyni pomoci.

Sušenky s ovocem a Haribo Pico-Balla

Ingredience:

200 g hladké špaldové mouky

1/3 lžičky jedlé sody

125 g másla

100 g cukru moučka

1 vejce

10 g lyofilizovaných jahod a malin

na ozdobu Haribo Pico-Balla a bílá čokoláda

Postup:

  1. Ze všech surovin umíchejte těsto a vypracujte z něj váleček silný asi 5 cm. Zabalte ho do potravinářské folie a nechte jej hodinu odpočívat v lednici.
  2. Po hodině z válečku odkrajujte kolečka silná 1 cm. Vyskládejte je na plech vyložený pečícím papírem a lehce vytvarujte do tvaru sušenek.
  3. Do každé sušenky zatlačte pár bonbonů Haribo Pico-Balla a kousky nasekané bílé čokolády.
  4. Pečte v troubě předehřáté na 180 °C 10 až 12 minut, dokud krásně nezezlátnou.
  5. Sušenky vyskládejte na kovovou mřížku a nechejte vychladnout. Poté můžete podávat či zabalit jako svačinku do školy či na výlet.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip