Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jablka pozitivně ovlivňují proces stárnutí a zpomalují ho. Jejich sezóna začíná

Jablka pozitivně ovlivňují proces stárnutí a zpomalují ho. Jejich sezóna začíná

14.9.2020 - redakce Babinet.cz

Vzpomínáte na doby dětství? Když se do vás snažili rodiče nacpat jablko a vy jste pošilhávali spíš po čokoládě? Dnes se zřejmě role obrátily a už jste to vy, kdo se snaží svým dětem podstrčit to nejlepší. V případě jablek na to jdete správně. K tomu, abyste měli klidné svědomí ohledně dávky zdraví, bohatě stačí jedno jablko denně.

Opora pro imunitu Jedno jablko od místního pěstitele, či z vaší vlastní zahrady, je mnohonásobně účinnější, než např. citron dovezený odkudsi z Horní Dolní na druhé straně světa. Obzvláště teď, v době chřipek.

Jablka jsou pro vaši imunitu neotřesitelným pilířem. Jako vždy, i v tomto případě všechno souvisí se vším. Zde konkrétně mluvíme o slupce jablka. Je plná vlákniny, která je prospěšná pro vaše střeva. Tedy vedle toho, že budou střeva pracovat správně a nebude vám těžko, vyloučíte také díky této vláknině z těla i škodliviny. A škodliviny nejsou zrovna něco, po čem by imunita prahla.

Co mají jablka společného s vlašskými ořechy?

Také jablka, stejně jako je tomu u vlašských ořechů, obsahují látky, které pozitivně ovlivňují proces stárnutí a zpomalují ho. Proč se tedy pídit po krémech nebetyčných částek, když právě teď v říjnu máme tyto omlazující vychytávky z přírody přímo na dosah ruky, viďte dámy?

Opravdu jablka tolik ovlivní zdraví?

Jednoznačně ano. Podívejte se proč.

  • regenerují dásně a posilují je zbavují vaše zuby bakterií a nepříjemného plaku
  • léčí průjem, ale tak stejně i zácpu
  • tlumí kašel
  • rychle dodají energii chroupání jablka vás uklidní, když jste ve stresu
  • napomáhají koncentraci
  • pomocí jablek do sebe dostáváte spoustu vody minerály v jablku
  • prospívají kostem
  • chrání ledviny střeva
  • brání proti bakteriím

Jablka a nespavost

Protože jablka jsou lehce stravitelná a umí navodit pocit pohody (což ano, umí tak stejně i tři kousky jablečného štrůdlu ke kávě, ovšem už ne tolik zdravé), snoubí se tak ve večerních okamžicích dva faktory potřebné k tomu, abyste zabrali a nepřevalovali se do dvou do rána v posteli. Honí li vás večer mlsná a musíte něco sníst, vyměňte studenou pizzu za jablko. Bude vám lehce, ale nebudete mít hlad. Se zdánlivě plným žaludkem a v dobré náladě pak můžete utíkat do postele.

 

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip