Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šnečí sliz je účinný pro pleť. Obsahuje řadu vitaminů

Šnečí sliz je účinný pro pleť. Obsahuje řadu vitaminů

13.9.2020 - redakce Babinet.cz

Už jste možná slyšeli o rybičkách, které požírají kůži na nohou, čímž vám udělají dokonalou manikúru. Dát si šneka na obličej vás ale určitě ještě nenapadlo.

Poměrně nezvyklá revoluční metoda, která má být účinná proti vráskám. Jde o šnečí kosmetiku, konkrétně tedy o šnečí sliz. Na jeho výhody přišli farmáři ze šnečí farmy úplnou náhodou. Zjistili, že ti, kteří pracují dlouhodobě se šneky, mají jemnější kůži na rukou. A tak se začal zkoumat vliv šnečího slizu na lidskou kůži.

Výsledky byly překvapivé. Šnečí sliz totiž obsahuje celou řadu látek, které jsou doopravdy zdravé pro naši kůži. Poskytnou nejen hydrataci, ale navíc sliz obsahuje ve velkém množství kolagen a elastin, díky čemuž bude pleť pružná a pevná. Jako vedlejší produkt ještě šneci vyrobí kyselinu močovou, která má regenerační účinky.

Vypadá to, jako by byl sliz hlemýždě doslova zázrak pro naši pleť. Ale vážně. Kdo by si dobrovolně dal šneka na obličej?! No, divili byste se, ale přesně za tuhle proceduru jsou lidé ochotní zaplatit tisíce. Přitom jim v luxusních salonech dávají na obličej obyčejné šneky. Co myslíte, stálo by za to si jich taky pár nachytat?

Šnečí sliz jako bomba pro pleť

Kromě výše zmíněného obsahuje sliz ještě také kyselinu glykolovou a hyaluronovou. Jak možná víte, právě kyselina hyaluronová se používá v estetické dermatologie pro výplně pokožky (rty, kruhy pod očima, celkově pevnější pokožka). A také na její ozdravení a omlazení. Dále šnečí sliz obsahuje vitaminy A, C a E.

Sliz by tedy měl zahojit menší ranky a navíc ještě částečně ochránit pleť proti škodlivému UV záření. Šnečí sliz tak vypadá vážně jako zázrak. Hlavně proto, že jde o přírodní cestu, jak dosáhnout omlazení tak, aby byl efekt opravdu trvalý. Nejde o žádnou umělou proceduru. Možná proto využívají šneky vyhlášené a kvalitní salony.

Vyzkoušíte to?

Chápeme, že představa, že si dáte na obličej šneka, není moc příjemná. Vlastně je to spíš odporné. Ale pro krásu se musí trpět. Šnečí sliz prý vůbec není lepkavý, jak by se mohlo zdát. A několik minut hlemýždě na obličeji určitě mnoho žen vydrží. Alespoň pokud obsahuje vážně tak účinné látky proti stárnutí. Vyrábí se ale i kosmetika, která přímo šnečí sliz už obsahuje.

A co vy, dámy, daly byste si na obličej šneka?

 

Napsala ŠT

Zdroj foto: CNN

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.9.2020 23:40

Tak o této metodě slyším poprvé a nejsem si jistá, zda bych něco takového podstoupila:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip