Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Tradiční recept na sirup ze smrkových výhonků, který vám uvolní nos? Zkuste Smrkáček!

Tradiční recept na sirup ze smrkových výhonků, který vám uvolní nos? Zkuste Smrkáček!

9.9.2020 - redakce Babinet.cz

Mladé smrkové výhonky se již do pradávna využívaly v lidovém léčitelství pro svou skvělou schopnost napomáhat dobré funkci dýchacího systému. I proto se čeští vědci rozhodli vyvinout kvalitní sirup pro děti i dospělé ve spolupráci s firmou Kitl.

Vždy je lepší vsadit na prevenci a získat před všemi virózami a rýmičkami náskok. Na pomoc si vezměte Kitl Smrkáček. Několika lety prověřený sirup v BIO kvalitě, který neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Naopak účinně využívá síly přírody. Mladé smrkové výhonky, ze kterých je tento sirup vyroben, lidé od pradávna využívali v lidovém léčitelství. Umí totiž napomáhat uvolňování dýchacích cest, rozpouštět hleny, a navíc usnadňují vykašlávání.

Kitl Smrkáček BIO můžete podávat dospělým, ale i dětem jako sirup ředěný vodou, přidávat ho do čaje nebo jej dávkovat neředěný po lžičkách. Voní lesem a jehličím a má velmi lahodnou chuť.

Účinnost látek obsažených ve Smrkáčku je potvrzená i vědecky. „Odborníci z Výzkumného ústavu potravinářského Praha prováděli několikaletý výzkum blahodárných účinků látek obsažených ve smrku. A chtěli své poznatky přenést do praxe,“ vysvětluje Jan Vokurka, ředitel společnosti Kitl, jak sirup vlastně vznikl. Firma Kitl je tradičním výrobcem kvalitních bylinných a ovocných sirupů. Proto se zpracování BIO sirupu Smrkáček rádi ujali. „Navíc máme skoro všichni ve firmě malé děti a sami známe, jak dokáží dát opakované virózy rodičům zabrat,“ dodává Vokurka.

Kitl Smrkáček je registrovaný jako doplněk stravy a je dostupný v lékárnách, zdravých výživách, prodejnách BIO potravin a na stránkách www.kitl.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip