Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte roční rodinné vstupné na rozhlednu Vodárna

Vyhrajte roční rodinné vstupné na rozhlednu Vodárna

8.9.2020 - redakce Babinet.cz

Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města a po rekonstrukci byla v roce 2015 otevřena jako rozhledna. Čtyřicet pět metrů vysoká věž  nabídne vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz, je zde umístěno i malé informační centrum. Mezi třetím a čtvrtým nadzemním podlažím se nachází prostor, kde byla uchovávána voda. Návštěvníkům se odhaluje dosud nepřístupný prostor, který je využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. V nejvyšším podlaží je umístěno vyhlídkové panorama – popsány jsou cíle v okolí a mezi okny jsou umístěny obrazovky s videoprezentací o dalších zajímavostech.

Vodárenská věž byla postavena v roce 1928 dle projektu J. V. Hráského a architekta Františka Jandy, žáka Jana Kotěry. Na rozdíl od mnoha jiných vodárenských věží, autoři této počítali od samého počátku s jejím využitím pro turistické a rekreační účely. Jedná se o významnou technickou a architektonickou památku meziválečné architektury.

Výlet na kolínskou rozhlednu Vodárna spojte například s projížďkou nejstarší polabskou řepařskou drážkou nebo se seznamte s ostatními nejvýznamnějšími památkami města prostřednictvím hry v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. O tuto hru jsou doplněny panely u sedmi památek města (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna). Po splnění úkolů je možné vyzvednout si drobnou odměnu v jednom z informačních center nebo právě na rozhledně Vodárna.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte roční rodinné vstupné na rozhlednu Vodárna - platí pro 2 dospělé a max. 3 děti po dobu 365 dní

Nápovědu hledejte na vodarnakolin.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Šárka Formánková - Nymburk

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip