Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Hadonoš vtrhl mezi znamení zvěrokruhu a zvýšil jeho počet na 13. Jaké by bylo nově to vaše?

Hadonoš vtrhl mezi znamení zvěrokruhu a zvýšil jeho počet na 13. Jaké by bylo nově to vaše?

7.9.2020 - redakce Babinet.cz

Horoskopy se objevují téměř v každém časopise a novinách, takže snad není nikdo, kdo by nevěděl, v jakém z dvanácti znamení zvěrokruhu je narozen.

Před nedávnem však vědci z NASA vnesli do tohoto zažitého systému chaos. Zjistili totiž, že v minulosti se nepočítalo s malou odchylkou zemské rotační osy, která vznikla působením Slunce a Měsíce v průběhu posledních 2 000 let. Vše tedy v podstatě vypadá jinak než v době, kdy horoskop získal podobu, jakou známe dnes. V současnosti je tedy podle vědců noční obloha o měsíc posunuta, a proto u 86% lidí na světě platí prý přibližně měsíční období jednotlivých znamení zcela jinak. To je prý důvod, proč tradiční pojetí horoskopu nevyhovuje. Nově by to tedy podle vědců mělo vypadat takto:

Kozoroh 20. 1. - 16. 2., Vodnář 16. 2. - 11. 3., Ryby 11. 3. - 18. 4., Beran 18. 4. - 13. 5., Býk 13. 5. - 21. 6., Blíženci 21. 6. - 20. 7., Rak 20. 7. - 10. 8., Lev 10. 8. - 16. 9., Panna 16. 9. - 30. 10., Váhy 30. 10. - 23. 11., Štír 23. 11. - 29. 11., Hadonoš 29. 11. - 17. 12. a Střelec 17. 12. - 20. 1.

A jaké je vlastně znamení Hadonoše? Hadonoš je znázorňován jako silný muž držící v ruce hada. Podle řecké mytologie byl synem boha Apollóna a jmenoval se Asklépios. Své vědomosti získal od kentaura Cheirona. Díky němu se naučil léčit všechny nemoci a křísit mrtvé. To však rušilo řád světa a bohové se na něj rozzlobili. Zeus proto Asklépia usmrtil bleskem. Ten se po své smrti dostal na oblohu i se svým hadem, který mu pomáhal hledat léčivé byliny.

A kde se toto znamení na obloze nachází? Najdeme ho na nebeském rovníku, a proto by měl být viditelný na většině míst světa. Nachází se mezi jarním a podzimním bodem a mezi severním a jižním pólem. Prochází jím ekliptika a Slunce se v něm nachází od 29. listopadu do 17. prosince. Na toto období připadá v tradičním horoskopu menší část znamení Štíra a větší část znamení Střelce.

A jaký by vlastně měl Hadonoš být? Rozumět by si měl se všemi vzdušnými a vodními znameními. Člověk v tomto znamení má osobité kouzlo a přitahuje tak ostatní lidi, čehož velmi rád využívá ve svůj prospěch. Je tak velmi dobrým manipulátorem. Hadonoš je také cílevědomý a velmi rád riskuje.

Umí se velmi dobře přetvařovat a podvádět, sám však dokáže být žárlivý a majetnický. Pokud se však opravdu zamiluje, pak je to láska na celý život - a stane se z něj ochránce a věrný partner. Také chytrost a bystrost patří mezi jeho přednosti, ale někdy tyto vlastnosti namíří špatným směrem a může tak být i nebezpečný.

Nemá rád stereotyp a potřebuje být neustále v pohybu. Má rychlé, těžko předvídatelné reakce.

Ze známých osobností by mezi Hadonoše patřil například Charles de Gaulle, Winston Churchill nebo zpěvák Ozzy Osbourne.

Nemusíme se však bát, že by se zvěrokruh oficiálně měnil. Někteří astrologové spíše doporučují k této nové informaci přihlédnout, ale samozřejmě se najdou i tací, kteří již s novým znamením pracují. Je tak na každém z nás, jak novou změnu horoskopu přijímáme.

 

napsal Petr Matura

foto: vesmirna.wixsite.com, Wikipedia,Pixabay

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
7.9.2020 12:44

Zvěrokruh se nemůže oficiálně měnit, protože je tak jako tak neoficiální, tradovaný pouze jednotlivými vykladači a astrology. Jinak to, že jsme Hadonoš vím už několik desítek let, minimálně od od doby kdy jsme měli na škole základy astronomie :-) Samozřejmě jsem za to aby autoři v časopisech a serverech pro ženy konečně tuto informaci přijali za svou a místo dvanáctidílných horoskopů začali psát třináctidílné :D

malickasu
7.9.2020 18:03

:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip