Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Co vypovídá o vaší osobnosti nošení prstenu na malíčku, palci či ostatních prstech?

Co vypovídá o vaší osobnosti nošení prstenu na malíčku, palci či ostatních prstech?

4.9.2020 - redakce Babinet.cz

Jak poznáte, že je někdo sezdaný? Podíváte se na jeho ruku! Ten malinký blyštivý předmět vám toho tolik říká. Stačí jen naslouchat. Prsten totiž není jen pouhým doplňkem.  Je to také signál odhalující světu kvanta informací. Vaše závazky, úspěchy a hodnoty. Tedy, pokud je umíte interpretovat. Proč by probůh někdo nosil prsten na malíčku? To i mnoho dalšího o nošení prstenů vás naučíme na řádcích níže! Vezmeme to pěkně prst po prstu.

Palec (síla vůle, Mars)

Na nošení prstenů palce prostě nejsou stavěné. Je to velmi nepohodlné, nepraktické a zároveň velmi nápadné. Možná právě proto je však okolím slušivý prstýnek na palci vnímán jako projev odvahy a snahy odlišit se. Tím však zajímavé informaci o palcích nekončí. Nejbaculatější z prstů je historicky spjatý s charakterem. Tehdy platilo, že křivý palec věstí křivou povahu člověka. Nošením prstenu na palci tak můžete působit hodnověrněji. Spolehlivě tím totiž zabráníte, aby si lidé nerovného tvaru vašeho prstu všimli. Na závěr doplníme jedno praktické doporučení. Vzhledem k velikosti palce je důležité ozdobit ho spíše většími, macatými prsteny z chirurgické oceli či podobných kovů.

Malíček (sbližování, Merkur)

Prst spjatý s římským bohem obchodu Merkurem. Nošení prstenu na malíčku tradičně značí vysoký intelekt nositele. Zejména pak v Kanadě. Zdejší vystudovaní inženýři nosí tradiční „Železný prsten“ právě na malíčku. Ztělesňuje pýchu a pokoru této ctěné profese. Tedy, to vám alespoň budou tvrdit jeho nositelé. Prsteny jsou (stejně jako na palci) na tomto prstě velmi dobře vidět. Pokud chcete hlasitě vyjádřit svoji příslušnost k nějakému spolku či rodině, lepší místo na své ruce nenajdete. Nejčastěji nosí lidé rodinné prstýnky na malíčku v Itálii.

Prsteníček (city, Apollo)

Tady asi všichni tušíte, že to bude něco s láskou, že? V západní civilizace je nošení snubních prstenů na levém prsteníčku symbolem romance, citů a vášně. Ve zbytku světa to tak ale být nutně nemusí. Při cestě do Asie můžete nošením prstenu na prsteníčku vyjádřiv svoji otevřenost a kreativitu. Ale také lásku k Měsíci! U tohoto prstu musíte holt být se symbolikou poněkud obezřetnější a vždy dbát na tradice země a kultury, ve které se nacházíte.

Ukazovák (vůdcovství, Jupiter)

Nošení prstenu na ukazováku značí již po staletí jen jediné. Moc. Dokonce i samotný pán temnot Sauron měl svůj Jeden prsten právě na ukazováku). Na tomto prostě nosily svá rodinná dědictví také králové, princátka a knížata. Vedle snubních prstenů s diamantem se jedná o druhé nejlepší místo k umístění ozdobných kamínků kolosálních rozměrů. Čím větší kamínek, tím více moci z něj do okolí sálá. Význam spjatý s mocí přesahuje i do duchovní rodiny. Ukazovák totiž vyjadřuje lidskou jednotu s Bohem (skvěle to ilustruje třeba Michelangelův obraz „Stvoření Adama“. Jedná se o ideální prst pro nošení rodinných dědictví či prstenů spjatých se osobními úspěchy (to platí zejména pro USA).

Prostředník (balanc, Saturn)

Prsten na prostředním prstu ruky znamená (poněkud nepřekvapivě) balanc. Nošením prstenu na prostředníku vyjadřujete, že si v pracovním i osobním životě užíváte naprosté rovnováhy. Není to však zadarmo. Prstýnek na prostředníku často lidem zabraňuje ve volním pohybu okolních prstů. Z praktických důvodů tak doporučujeme na tomto prstu nosit pouze jednoduché a ploché prsteny z oceli nebo podobných, dobře zpracovatelných materiálů. Skvěle k tomuto účelu poslouží například prsten z titanu, wolframu či tistenu.

Neváhejte svých nově nabitých vědomostí o nošení prstýnků využít v každodenním životě! Prstenová symbolika přináší nové, svěží možnosti do tvorby outfitů a vyjádření sebe sama.

 

foto: ok-snubniprsteny.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.9.2020 23:42

Dávám přednost nošení prstenů na prostředníčku:) A musím říct, že se mi líbí, co to vyjadřuje.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip