Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Napojte vaši pokožku. Dehydratace se na ní výrazně odráží

Napojte vaši pokožku. Dehydratace se na ní výrazně odráží

9.8.2020 - redakce Babinet.cz

Máte suchou popraskanou pleť, červené oči a předčasně se vám dělají vrásky? Možná za to může nepravidelný pitný režim. Jeho pravidelnost je potřebná nejen během vysokých veder, ale celoročně, jinak se to může nepěkně odrazit na stavu pleti.

Kolik toho vypijete?

Odpovězte si upřímně, vážené dámy. Dodržujete správný pitný režim nebo si vzpomenete na sklenici vody až kolem oběda? Pokud se napijete až ve chvíli, kdy už máte v ústech pocit sucha a nesnesitelného žízně, je pozdě. Neuvědomujete si, jak moc své pleti a tělu ubližujete. Dospělý člověk by měl denně vypít 20 - 40 ml tekutin na 1 kg váhy, což je přibližně 2 - 3 l denně. Její nedostatek způsobuje bolesti hlavy, nervozitu a různé jiné zdravotní potíže, které se nepěkně projeví i na pleti v podobě mdlé a rychle stárnoucí pokožky.

Umíte pít?

Pokud jste se právě rychle vrhly na lahev vody a chystáte se ji vypít na ex, vaší pleti to moc nepomůže. Pít se má průběžně během celého dne po malých doušcích. Kromě ranní hydratace pleti v podobě krému je třeba nastartovat se a hydratovat i zevnitř. Nepijte však vodu studenou, ale vlažnou. Plátek citronu ve vodě může napomáhat a předcházet různým zdravotním problémům jako jsou bolest hlavy, problémy se srdcem, obezita, zácpa apod. Citron navíc pomáhá k odkyselení žaludku, posiluje imunitu a pomáhá dobrému trávení. Pokud nezačnete s vnitřní hydratací, jsou investice do drahých pleťových krémů zbytečné.

Do pitného režimu nezařazujte hektolitry kávy, slazené nápoje a ani alkohol. Nejlepší je pít čistou pramenitou vodu či bylinné čaje.

Tak jak milé dámy, kolik jste toho dnes vypily?

Ilustrační foto: sentinelassam.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip