Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dokáží nás zbavit negativní energie, nadopují naše tělo vitalitou a mohou pomoci při zdravotních problémech. Najděte si svůj kámen

Dokáží nás zbavit negativní energie, nadopují naše tělo vitalitou a mohou pomoci při zdravotních problémech. Najděte si svůj kámen

2.8.2020 - redakce Babinet.cz

Polodrahokamy a drahé kameny byly odedávna ozdobou mnoha žen. Jsou součástí různých prstenů, náušnic, náhrdelníků, ale také pásků či kabelek. Navíc lidé již od starověku věřili, že mají doplňky z drahých kamenů léčivou schopnost. A tak nejenže podtrhnou váš vzhled, ale dokonce vám mohou pomoci při mnoha různých zdravotních či psychických problémech.

Poslední dobou jsou všeobecně v módě spíše masivní šperky. Sebevědomější ženy, které si troufnou na větší náhrdelníky, náušnice či prsteny, by se tak měly poohlédnout po špercích z drahých kamenů. Nejenže tyto šperky působí masivně, ale také velice pestrobarevně, a to díky krásným barevným variacím těchto vzácných kamenů. Bohaté korále a velké kameny totiž přitahují daleko více pozornosti, a tak pokud si na tuto úlohu troufnete, uvidíte, že se při jejich nošení budete cítit opravdu skvěle. Jedna důležitá rada pro nositelky masivních šperků – nikdy se nesnažte je více kombinovat s výraznými vzory či potisky.

Šperky z drahých kamenů a polodrahokamů však nemusí jen zdobit váš dekolt, mají totiž úžasnou schopnost v léčitelství. A tak vám mohou pomoci nejen při problémech se srdcem, ale i při dýchacích či trávicích potížích. Mají také významný vliv i na psychiku člověka, kdy pomáhají udržet zdravý rozum a mysl.

Objevte tedy kouzelnou sílu těchto barevných kamínků.

Růženín

Svojí příjemnou barvu vyvolává mírnost, něžnost a lásku. Tím, že přináší radost ze života, léčí „zlomená“ srdce a choroby, které vznikly vlivem emocionálních otřesu. Učí nás, abychom se braly takové, jaké jsme.

Hematit

Tento kámen při zpracování barví prsty na tmavočerveno a rrto se mu přezdívá. „krvavý kámen.“ Podporuje asertivní jednání, spontánnost, radost ze života a pomáhá překonávat těžká životní období. Připisují se mu také blahodárné účinky při zásobování buněk kyslíkem.

Tygří oko

Kámen se vzorem oka kočkovitých šelem. Připisuje se mu schopnost uklidnit podrážděné nervy, utišit bolest hlavy a rychleji překonat nachlazení. Obohacuje také naší mysl novými nápady a vybízí nás nebát se budoucnosti.

Jadeit

Číňané ho uctívají již 2000 let. Název kamene pochází ze španělštiny a znamená ledvinový kámen. Měl by stimulovat ledviny, emocionální růst a klidný spánek. Pomáhá nám vcítit se d uvažování druhých lidí a vede nás k seberealizaci.

Citrín

Je symbolem pohody, tepla a vitality. Když ho nosíme při sobě, jsme spokojenější a s odvahu se pouštíme do nových projektů. Citrín působí povzbudivě na myšlení, posiluje naší intuici, zahání deprese a léčí problémy spojené s trávením a se žlučníkem.

Měsíční kámen

Název získal hlavě pro svůj bleděmodrý lesk. Ml by ženám pomáhat při hormonálních poruchách a zároveň v nich posilovat pocit vlastní hodnoty.

Malachit

Oblibu si získal díky duhově zeleným odstínům. Učí nás lásce k sobě samým i ke druhým a k životu kolem nás. Podporuje tělesný a duševní vývoj a posiluje ženské pohlavní orgány. Proto by h měl\ nosit u sebe hlavně těhotné ženy a malé děti.

Tyrkys

Chrání před škodlivými vlivy venkovního prostředí, tiší bolesti hlavy, dodává nám inspiraci a osvěžení. Máte – li ho při sobě, vnímáte více krásu světa a působíte šťastněji.

 

 

zdroj foto: Buďte fit

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
26.8.2020 09:41

Na šperky s barevnými kameny moc nejsem, ale je pravda, že už delší dobu přemýšlím, že bych si konečně našla svůj kámen a pořídila si s ním nějaký decentní šperk:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip