Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Nedaří se vám zbavit akné? Možná děláte něco špatně

Nedaří se vám zbavit akné? Možná děláte něco špatně

29.7.2020 - redakce Babinet.cz

Už nějaký ten pátek bojujete se svojí pletí, máte neustále ucpané póry, dělají se vám malé pupínky plné hnisu, nebo dokonce velké podkožní nežidy? Možná děláte něco špatně.

1. Používání produktů na bázi alkoholu. Je velmi lákavé použít produkt, který vám okamžitě zařídí suchou pokožku. Vy tak máte pocit, že jste se zbavila přebytečného mazu. A ten přece zapříčiňuje akné! Omyl. Pokožka může být velmi suchá, ale také mastná na pohled. Jestli však máte akné, ve skutečnosti vaší pokožce chybí hydratace. 
Produkty na bázi alkoholu zbavují vaší pleť přírodních olejů, což opravdu není dobré. Když bude mít pleť dostatek oleje, vyšle signál do mozku, že nemusí tolik mazu produkovat.

2. Používáte produkty na akné. To je sice výborné, jenomže ty obvykle vysušují pokožku, a ne uzdravují. Používejte je pouze v naléhavých případech. Jestli máte jen občas nějaký ten pupínek, neměla byste používat zbytečně dráždivé produkty určené na akné.

3. Často si umýváte obličej. To, že máte akné, neznamená, že jste špinavá. Takže si rozhodně neumývejte obličej častěji než je zdrávo. Použitím produktu s vodou a opláchnutím se vaše pokožka na obličeji ve skutečnosti vysuší. Pak je ale potřeba ji znova hydratovat. A rozhodně ne krémem na akné, který nemá dostatečné hydratační účinky pro vaši pleť. Vůbec se nebojte obličej oplachovat pouze vodou. Nechce vaše tělo produkovat maz, který máte na obličeji a nezbavujte se jej za každou cenu. Občas je dobré zkrátka mytí obličeje nějakými produkty vynechat.

4. Nedrbejte vaší pokožku exfoliátory. Naopak můžete rozšířit infekci všude po obličeji. Velmi zhorší vaší pokožku a rozhodně vám s vaším akné nepomohou.

5. Vonné produkty a éterické oleje. Nechcete svojí pokožce přece přidávat vůni, nebo nějaké zbytečné chemikálie. Namísto toho zkuste aplikovat kvalitní přírodní oleje. Každý olej je dobrý pro trošku jiný typ pokožky, oleje jsou však pro kůži s akné velmi vhodné. Dlouhodobě totiž oleje navodí hydratovanou pokožku. Takže už nebude mít vaše tělo důvod vyrábět kožní maz.

Které oleje používat? Můžete vyzkoušet šípkový olej, makadamový, hroznový, olivový, kokosový, anebo aloe olej. Záleží vždy na typu pleti a na tom, co vám sedne. Nebojte se jimi pokožku hydratovat.

Napsala ŠT

Zdroj: YouTube.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip