Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Otoky, nadměrné pocení a výrazná celulitida. Co způsobuje zavodnění organismu

Otoky, nadměrné pocení a výrazná celulitida. Co způsobuje zavodnění organismu

28.7.2020 - redakce Babinet.cz

Častou příčinou, proč se voda v organismu zdržuje, je přehnané solení, cukr, antikoncepce, nedostatku pohybu nebo hormonální poruchy. Většina lidí konzumuje mnohem více soli, než je doporučená denní dávka. Ta je u dospělého pět až šest gramů, což odpovídá asi jedné kávové lžičce. Mnoho potravin však už sůl obsahuje z výroby a snadno je tak možné dostat se až na trojnásobek doporučené denní dávky.

V takovém případě je na místě množství soli razantně snížit. To znamená přestat kupovat výrobky, které obsahují mnoho soli, a pokrmy dochucovat raději různými bylinkami.

A co na odvodnění organismu ještě pomáhá? Základem je zejména dostatečně pít. Častou chybou je, že lidé přestanou pít, aby se zbavili zavodnění. To jim ale vůbec nepomůže, organismus pak totiž bude ještě více šetřit. Ideální k pití je čistá voda a bylinkové čaje. Slazeným limonádám je třeba vyhnout se obloukem.

Při odstraňování otoků dolních končetin se jako dobrý pomocník osvědčily i některé přípravky. Některé tablety svým složením přirozeně napomáhají odstranění přebytečné vody z těla. Osobám trpícím otoky dolních končetin může pomoct například bylinný přípravek s minerálem Forfemina, který je účinný díky přírodním výtažkům, jako je extrakt z klikvy velkoplodé, extrakt z kopřivy, jablečný ocet a zinek.

O vzniku otoků se nezřídka hovoří i v souvislosti s některými druhy hormonální antikoncepce. V takovém případě je vhodné poradit se s gynekologem a na jeho radu případně vyzkoušet nějaký jiný typ tablet, či hormonální antikoncepci přestat úplně užívat.

Zadržováním vody v těle se mohou projevit i některé nemoci. Může se jednat o srdeční choroby, onemocnění ledvin nebo cirhózu jater. Ovšem ty musí léčit lékař a domácí rady na odvodnění nepomohou.

zdroj textu: zdraviamy.cz

Ilustrační foto: massagebypro.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

VoLenka73
7.10.2020 21:06

Mi se osvědčil H2out. S otoky mám problémy velmi často, ale od doby, co používám tabetku na odvodnění se to dost zlepšilo

Hedvika22
8.10.2020 19:50

H2out jsem také zkusila a pomohl mi.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip