Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Padání vlasů: Kterým nešvarům je třeba se vyhnout

Padání vlasů: Kterým nešvarům je třeba se vyhnout

25.7.2020 - redakce Babinet.cz

Znáte to. Ráno si rozčesáváte vlasy a najednou vám utkví zrak na chomáčcích vlasů zachycených v hřebínku. Každá žena se při takovémto pohledu zděsí a ani vy asi nebudete reagovat jinak. Přesto se nejedná o neřešitelnou situaci. V každém případě je dobré se zamyslet nad tím, jestli vlasům neškodíte svým vlastním přičiněním. Může se to totiž stát a vy o tom ani nevíte. Právě z toho důvodu se podíváme na některé známé nešvary, jež s padáním vlasů přímo souvisejí.

Vaše strava vlasům neprospívá

Za padání vlasů může mnohdy nesprávně volená strava. Nemusí se nutně jednat o diety. Vlasům zkrátka mohou chybět některé potřebné látky. Nejčastěji jde o aminokyseliny, které přijímáme ve formě proteinů. U starších lidí je zapotřebí příjem zvýšit, jelikož se s postupujícím věkem zásoba přímo v těle snižuje. Jinak vlasy potřebují k růstu také železo, zinek, křemík či mnohé vitamíny z řady B.

Vaše tělo přijímá nadmíru vitamínu A

Opět zřejmě problém ve stravování. Vysoké dávky vitamínu A a selenu mohou vlasy postupně likvidovat. Nachází se hlavně v mnohých doplňcích stravy. Soustřeďte se proto na čtení etiket a dejte si tu práci. Za jednoduché zastavení padání vlasů to stojí!

Spěte minimálně 7 hodin

Pokud se okrádáte o plnohodnotný spánek a relax, projeví se to i na kvalitě a množství vašich vlasů. Určitě se pokuste vyhradit si oněch minimálně 7 hodin spánku. Stejně tak je zapotřebí vyvarovat se různých stresových situací. Ty sice vznikají naprosto běžně, nicméně často si za ně může člověk sám.

Nadměrné zatěžování vlasů

Lidé se mnohdy ptají jak urychlit růst vlasů, ale přitom se o ně starají doslova a do písmene mizerně. Neustálé barvení si hlavy, přemíra mytí vlasů nebo jejich žehlení mohou za to, že vlasy prostě trpí. Stejně tak jsou biem na hezké a silné vlasy různé silně stahující účesy.

 

Ilustrační foto: healthline.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip