Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Hravé víkendy ve středních Čechách: Staňte se archeology pod bájnou horou Říp

Hravé víkendy ve středních Čechách: Staňte se archeology pod bájnou horou Říp

23.7.2020 - redakce Babinet.cz

Střední Čechy jsou zemí dětem zaslíbenou a možností aktivního vyžití tu najdete bezpočet. Nemůžete-li se rozhodnout, kam se za zábavou vydat, inspirujte se našimi tipy.

Staňte se archeology pod bájnou horou Říp

Nedaleko bájného vrchu Říp, na kterém stanul praotec Čech, se v úrodné krajině nachází HistoryPark Ledčice. Vezměte své malé objevitele a vydejte se na cestu do pravěku. V areálu na vás čeká celá řada činností, které prověří zručnost vás i vašich ratolestí. Vyzkoušíte si výrobu kamenné sekyrky a nástrojů z pazourků nebo střelbu z luku. V případě, kdy zvlhnou sirky, jistě oceníte novou dovednost.Trosečnické způsoby, jak rozdělat oheň, si osvojíte právě v HistoryParku. Na konci své návštěvy si nezapomeňte vyrobit vlastní originální prehistorický suvenýr, který vám bude tento zážitky nabitý den připomínat.

Muzeum technických hraček Velvary

V královském městě, jehož povýšení dodnes oplývá tajemství, naleznete muzeum, při jehož návštěvě se přenesete do dětských let. Sbírka obsahuje mechanické hračky poháněné strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem z let 1840–1960. V muzeu naleznete také dílničku s jednou z nejoblíbenějších českých stavebnic – Merkurem, nebo dětskou dopravní kancelář Československých drah.

Zoopark Zelčín

Odpočinout si po archeologických vykopávkách můžete v zooparku nedaleko královského Mělníka. V kontaktním zooparku se děti seznámí s domácími zvířaty, která si mohoupohladit i nakrmit. Zapůjčte si raft a užijte si nevšední zážitek na řece Vltavě. Nebo si zahrajte se svými dítky na indiány a ubytujte se na farmě v tee-pee stanech.

Hravý víkend zakončete návštěvou zámku Veltrusy a jeho rozsáhlého anglického parku s řadou menších staveb, nebo zavítejte na zámek Nelahozeves, kde se po celý rok koná řada akcí pro rodiny s dětmi.

Více informací a tipů na výlety najdete na www.strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip