Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Myjete si vlasy (ne)správně? Chyby, které určitě děláte i vy

Myjete si vlasy (ne)správně? Chyby, které určitě děláte i vy

19.7.2020 - redakce Babinet.cz

Jsme přece ženy, takže pořádné umytí vlasů je nám intuitivně vlastní. Když zvládneme vlasy natáčet, rovnat, foukat, splétat, zasponkovat, tupírovat a ladit do nejmenších detailů, tak jak bychom v tak snadném procesu mohly chybovat? To snad ani nejde. Chyba lávky. Hned se přesvědčíte, že to jde.

Ať je to ten nebo ten …

Úplně vás vidím (a že vám to sluší, jenže …). Pórek, pečivo, těstoviny, sýry, víno, jogurty. Co ještě? Aha, šampon. Otočíte se na podpatku a frčíte pro šampon. Došel vám a vaše vlasy už jsou zase mastné.

Kopírujete s košíkem regál se šampony. Projíždíte očima nabídku. Těkáte sem tam, sem, tam.

Hm, tenhle? Nebo ten s tou krásnou kytkou na obale? Jenže na tomhle má zase ta paní vlasy opravdu lesklé. Sytě růžový, nebo tenhle čirý? Ááále. Je to přece jedno. Berete do ruky ten nejlevnější a spěcháte k pokladně.

Tak a mám vás! Už tady jste chybovala a to jste si ještě ani vlasy nezačala mýt.

Chyba číslo jedna

Není jedno, který šampon si vyberete. O kvalitě nerozhoduje ani cena. Samozřejmě, že vám musí vonět a celkově vyhovovat. Jenže důležité je, abyste sáhla po správném charakteru šamponu.

Jaké máte vlasy? Jemné, s lupy, bez objemu, lámavé, barvené, roztřepené, nebo rychle se mastící? Odpovězte si sama a podle typu vlasů vybírejte šampon.

Chyba číslo dvě

Mytí vlasů stylem šup, šup je k ničemu. Máte na umytí jen pár minut? Tak to celé mytí raději odložte na další den.

Rychlým přemáchnutím vlasy jen ještě víc zatěžujete a mastíte. Nestihnete totiž všechny přípravky pořádně vymýt. Tohle zanechávání zbytků šamponu a kondicionéru ve vlasech je velký problém pro jejich vitalitu, i pro vaši pokožku.

Chyba číslo tři

Sice namáčíte, ale vlasy jsou pořád suché. Jaképak suché, když z nich kape voda a cítíte, že prostě mokré jsou? Nejsou.

Struktura vlasu je šupinkovitá. Takže chvíli trvá, než se vlas pořádně rozevře. Až když je otevřený, teprve tehdy můžete vlasy opravdu pořádně umýt a jednotlivé vlasy dobře vymýt. Obětujte poctivé dvě minuty prvnímu namáčení. Ten rozdíl poznáte okamžitě po konečné úpravě vlasů.

Chyba číslo čtyři

Šampon. Nalít do dlaně louži šamponu a přenést ji na hlavu. Co je na tom za vědu? Zase chyba. A hned dvě.

Šampon ano, nalijeme do dlaně. Ale ne, nepřipleskneme ho na temeno hlavy.

Nejdřív třeme dlaně o sebe. Pěkně tak šampon dostaneme na celý povrch rukou. Až teď ho nanášíme. Ale ne na hlavu, nýbrž do konečků vlasů. Od konečků začínáme a až pak dojde i na zbytek. Výjimkou jsou jen ti, které trápí lupy. Tam je šampon na pokožce naopak žádoucí.

Tak co, i vám jsou tyto zdánlivě banální a přitom zásadní chyby vlastní? Buďte v klidu. Chybovat je přece lidské a hned dnes večer na mytí vlasů můžete jít správnou technikou. Už se těšíte na ten parádní výsledek?

 

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

skibublinka
20.7.2020 10:51

I v šamponech jsou velké rozdíly. Hlavně ty proti lupům, sice je umyjí ale lupy se dělají další. Nový typ šamponu s jinou eko "protilupovou složkou" jsou daleko jemnější k pokožce, nestahují, vlasy jsou krásně lesklé ale nemastné. Místo obvyklého chemického pyritionu zinku je přírodní látka, která lupy též omezí. Podívejte se na složení a popis zde... https://www.dedra.cz/cs/fc9244-4-fusion-sampon-dandruff-proti-lupum-400-ml?ppk=186547

normální chlap
20.7.2020 13:39

Jejda, tak to dělám úplně všechno špatně :-) Včetně toho výběru šampónu. Mně stačí, když tam je laurylethersulfát sodný [sodium laureth sulfate] (a ten je ve všech šampónech, sprchových gelech a vůbec skoro ve všem) takže se moc splést nemůžu :-)

christiana66
31.7.2020 10:53

Šampony už delší dobu používám z profesionální řady a ohledně postupu mytí vlasů se ráda poučím:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip