Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Osvěžující a povzbuzující frappé pro letní dny

Osvěžující a povzbuzující frappé pro letní dny

17.7.2020 - AndreaP.

Lahodný nápoj pocházející z Řecka. Recept na jeho přípravu vznikl vlastně čirou náhodou na jednom gastronomickém veletrhu v roce 1957. Připravuje se zásadně z instantní kávy a studené vody, kdo má rád sladší verzi, přidá také cukr (nejlépe třinový). Mléka se přidává jen menší množství pro zjemnění, stejně tak led.

Na 1 porci potřebujeme :

  • 2 lžičky instantní kávy (možno použít i s příchutí)
  • cca 2 lžičky cukru (záleží, jak má kdo rád sladké)
  • necelý 1 dcl vody
  • led
  • mléko (smetana)
  • případně vanilková zmrzlina

 

Postup je velmi jednoduchý, do šejkru (kdo nemá, dobře poslouží jakákoliv uzavíratelná láhev) dáme 2 lžičky kávy, cukr dle chuti a zalijeme necelým decilitrem studené vody. Šejkr uzavřeme a řádně protřepeme. Vznikne hustá krémová pěna.

Do vysoké sklenice dáme na dno pár kostek ledu, kdo chce může na led přidat i kopeček vanilkové zmrzliny. Na tento základ poté nalijeme hustou krémovou směs. Opatrně pak můžeme dolít trochou studené vody (někdy není potřeba, pokud máme husté pěny dostatek) a úplně nakonec zjemníme studeným mlékem či ještě lépe smetanou.

Vložíme brčko a můžeme podávat. Těsně před popíjením směs frappé promícháme, aby se vrstvy spojily. Ideální pro tyto tropické dny.

(foto: tasteofhome.com)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip