Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  AUTA A MAŠINY - Československá produkce hraček 50. až 80. let 20. století. Na výstavu zve Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

AUTA A MAŠINY - Československá produkce hraček 50. až 80. let 20. století. Na výstavu zve Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

17.7.2020 - redakce Babinet.cz

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy připravilo ve spolupráci se soukromým sběratelem Ladislavem Suchánkem výstavu mapující vývoj hračky, konkrétně autíček a vláčků větší části druhé poloviny 20. století. Výstava je určena nejen dětem, ale také dospělým, kteří si v dětství hráli právě s takovými hračkami, které si na výstavě mohou připomenout. Pro děti je připraven dětský koutek.

Zastoupena je celá škála produkce hraček – osobní a nákladní auta, skútry, bojová vozidla a tanky, ale také například kosmická vozidla fantaskního vzhledu. Výstava reflektuje časovou chronologii, takže se návštěvníci mohou seznámit s poválečnými bakelitovými modely, oblíbenými plechovými stroji a později preferovanými plastovými výrobky.

Výstava mohla vzniknout díky obdivuhodnému odhodlání k vytvoření rozsáhlé nemuzejní sbírky. Ladislav Suchánek se věnuje sběratelství hraček druhé poloviny 20. století, pro potřeby výstavy byl vymezen užší okruh. Celá výpůjčka prošla poměrně radikálním výběrem těch opravdu nejzajímavějších, v mnoha případech až ikonických exponátů.

Kde: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Kdy: Sobota, 18. Červenec 2020 - 10:00 - Neděle, 31. Leden 2021 - 18:00

Za kolik: plné vstupné: 50,- Kč / zvýhodněné vstupné: 30,- Kč / rodinné vstupné: 130,- Kč

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip