Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Osvěžující životabudič v letním parnu? Mražená kořeněná káva

Osvěžující životabudič v letním parnu? Mražená kořeněná káva

10.7.2020 - AndreaP.

Mražená káva je takovou pomyslnou letní variantou klasické kávy, jelikož je vyhledávána právě v letních měsících, kdy nás sužují vysoké teploty. Mnozí dospělí mají kávu jako nezbytnou součást dne. Ranní šálek kávy po probuzení, káva při čtení novin, káva při pročínání pracovní pošty, šálek kávy po obědě či při povídání si s kamarádkou, rovněž večerní siesta u kávy bývá častá. Každý má prostě již své zažité zvyky. My vám dnes přinášíme verzi mražené kávy, která je ale navíc výrazně dochucená kořením. Určitě jí vyzkoušejte. Její chuť vás totiž doslova vystřelí na nohy a po únavě nebude ani stopy!

Potřebujeme:

  • 2 svitky skořice
  • 6 hřebíčků
  • 6 zrnek nového koření
  • 3 lžíce cukru
  • 900 ml velmi silné kávy
  • drcený led

 

Veškeré celé koření vhodíme do hrnce, zalijeme horkou vodou a přivedeme k varu. Poté odstavíme z plotny, přidáme instantní kávu (množství dle toho, jaká síla chuti nám vyhovuje) s cukrem, promícháme a necháme odstát. Poté ji dáme alespoň na hodinu do ledničky pořádně vychladit.

Před podáváním koření vyjmeme a kávu rozmixujeme v mixéru s ledem při větší rychlosti, asi tak minutu dvě, až se vytvoří hladký, pěnivý nápoj.

Nalijeme do vyšších skleniček, dozdobit můžeme šlehačkou a ihned podáváme.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip