Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vhodné barvy a tvary pro plnoštíhlé. Jak se správně obléknout

Vhodné barvy a tvary pro plnoštíhlé. Jak se správně obléknout

5.7.2020 - redakce Babinet.cz

Reklama dnes ženám sugeruje, že s postavou nad velikost 36 nemůžou být krásné. Místo přijatelného oblečení jim v jejich velikostech nabízí modely, navržené pro postavy superštíhlých manekýnek. Anebo ještě hůř - poradí jim nějakou úžasnou dietu, jak do vysněné sukně zhubnout. Ale i takové ženy mohou s vhodným oblečením získat sebevědomí, i plnoštíhlá žena může vypadat půvabně, přitažlivě a sexy. I ona může mít z módy na svém těle radost, může ho vystavit a ne schovávat.

Jak se tedy mají „ženy s křivkami“ správně obléknout? Jak volit oděvy takové, které vycházejí z přirozených linií těla?

Tělo je nutné respektovat a zároveň mu nenásilně dodat žádoucí tvar. Při volbě je potřeba vycházet ze zeštíhlujících principů, které spočívají ve volbě správného střihu, vzoru a barev materiálu. Vhodné modely postavu opticky vertikálně dělí, zdůrazňují žádoucí křivky a zároveň potlačují ty nežádoucí. Vhodný vzor a barevnost pak efekt doplňují.

Opravdu existují nějaké barvy, které ženám s plnými tvary sluší víc než jiné?

Základ úspěchu spočívá v odhadnutí osobního barevného typu a jeho kombinace s barevnou škálou jednotlivých součásti outfitu. Každá žena chce dobře vypadat - ne každá má ale čas anebo zájem o takových detailech přemýšlet. Obecně platí, že tmavé tóny zeštíhlují. Vždy je ale dobré je doplnit i světlým odstínem – aby sedly i těm ženám, které se svým typem anebo naturelem na temné barvy necítí. Volbou mohou být třeba přírodní, teplé béžové odstíny.

Na co by si měly plnoštíhlé ženy při vybírání oblečení dávat pozor?

Krátká trička a upnuté, bokové džínsy, ze kterých vykukuje břicho jako růžová pneumatika je samozřejmě úplně špatně. Takovým ženám možná nechybí znalost módních trendů, ale chybí jim soudnost. Opačný přístup - svou postavu co nejvíc schovat - také není to pravé. Oblečení by mělo ženě poskytnout rámec, ve kterém by vyzdvihla své přednosti. Velké poprsí anebo oblé hýždě vypadají u žen stylově. Pokud se ovšem nevylévají z upnutých džín, anebo jejich velikost nezdůrazňuje vlající „stanový“ střih. To je to volné oblečení bez výrazného tvaru, na který obvykle sázejí ženy, které si nepřipadají dokonale štíhlé. Bohémštější typy zase mají sklon maskovat se všelijakými vlajícími hávy s výraznými vzory, nebo batikou... V obou případech je velké tělo jenom překryté velkým kusem látky.

Jaké volit materiály?

Nejlepší materiály jsou samozřejmě přírodní. V případě plnoštíhlých žen v kombinaci s elastanem. Není nad bavlnu s pár procenty lycry! Taková směs je nejen příjemná na nošení, ale taky k tělu perfektně přilne. A dá se i snadno udržovat, žádné čistírny, všechno stačí hodit do pračky. Při nošení pružných materiálů si navíc nemusíte lámat hlavu nad tím, jestli máte zrovna o pár kilo víc nebo míň - což je mimochodem problém, se kterým se ženy s kolísající váhou často potýkají. A pokud jde o oblečení pro těhotné, tam střihy i látky určuje právě rostoucí bříško.

Má i oblečení pro budoucí maminky nějaká speciální pravidla?

Musí být pružné v oblasti boků, prsou a bříška. Musí být příjemné a prodyšné. Odpovědí na zvětšující se postavu opět není vše zakrývající „stan“, ale oblečení se specifickým střihem, které maximálně vychází vstříc potřebám těhotných žen. Kalhoty by měly chránit záda až nad oblast ledvin a vpředu nad bříško.

foto: mango

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.7.2020 10:46

Vídám na ulicích spoustu plnoštíhlých žen, které jsou velmi vkusně a slušivě oblečené. Umím si ale představit, že sehnat v obchodech hezký výběr ve větších velikostech není vůbec jednoduché. Jedna věc je mít vkus a styl a přizpůsobit oblékání své postavě, ale druhá věc je, mít možnost hezké kousky sehnat. Moje mamka se sestrou s váhou bojovaly celý život a přitom mají rády módu a chtějí vypadat k světu:) Před pár lety objevily značku Cellbes, která nabízí velikosti až 64 a výběr je opravdu moc hezký:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip