Babinet.cz  /  Tajemno  /  Skutečně s námi již odnepaměti komunikují bytosti z jiných dimenzí?

Skutečně s námi již odnepaměti komunikují bytosti z jiných dimenzí?

29.6.2020 - redakce Babinet.cz

Už odedávna až do dnešních dnů je svět plný nejrůznějších „nevysvětlitelných setkání“ s jinými dimenzemi, a to ve skutečně nejrozmanitějších podobách. Jedná se například o duchy, bytosti diktující své vzkazy nebo o anděly. Všechny tyto příběhy sice nemusejí být pravdivé, ovšem část z nich zcela jistě nebude vymyšlená.

Dokonce i jeden z papežů, Jan Pavel II., jménem katolické církve potvrdil dne 9. července 1986 existenci „neviditelných nebeských bytostí jako neviditelných průvodců lidskými touhami a nadějemi“.

Podobné nebeské bytosti zná kupříkladu rovněž i korán a dokonce také šamanismus, známý u mnoha kultur v nejrůznějších oblastech světa a existující pravděpodobně již od dob paleolitických (žijících ve starší době kamenné) lovců a sběračů.

Co se křesťanství týče, například ve středověku svatá Hildegarda z Bingenu, přezdívaná Sybila Rýnská (16. září 1098 – 17. září 1179), známá středověká německá léčitelka a křesťanská mystička, která sama sebe považovala za velmi prostou ženu, dokázala svými mystickými zážitky s anděly ve své době zaujmout natolik, že si dopisovala nejen s několika soudobými panovníky jako například s asi nejmocnějším monarchou své doby, s římským králem a císařem Fridrichem I. Barbarossou, zvaným Rudovous, ale též s papeži, a to prý hned se čtyřmi...

Svatá Hildegarda prý nebyla vzdělaná v latině a jak sama o sobě tvrdila, své vize, které ji během života provázely, sepisovala v nejčistší latině proto, že tato zřejmě andělská poselství jí byla sdělována bezchybným latinským textem… Blahořečena římskokatolickou církví byla tato výjimečná žena 26. srpna 1326 a svatořečena pak 10. května 2012 v pořadí 265. papežem Benediktem XVI.

Současní mystikové a spirituálně orientovaní lidé tvrdí, že se pravděpodobně každý člověk, aniž to však v některých případech vůbec zaregistruje, setká s jedním z andělů, a to často v nějaké situaci velkého „ohrožení“ naší pozemské existence. Jedná se v podobných případech tedy skutečně o tzv. „anděle strážné“?

Již velký lékař a známý astrolog a alchymista z počátku novověku Paracelsus (1493 – 1541) je toho názoru, že bychom všemocnost boží podceňovali, pokud bychom nevycházeli z toho, že by kromě materiálního, hmatatelného a tudíž i viditelného světa Bůh nestvořil také rovněž i svět duchů.

V ještě nedávnější minulosti švédský vědec, vynálezce, teolog, mystik a vizionář Emanuel von Swedenborg (29. ledna 1688 - 29. března 1772), jehož německý básník, dramatik, prozaik a politik Johann Wolfgang von Goethe (28. srpna 1749 - 22. března 1832) považoval za jednoho z největších duchů své doby, měl prý mít v podstatě nepřetržitý kontakt se svým strážným andělem.

A co se našich zemí týče, již za Rakouska-Uherska a později v období první republiky u nás vycházelo velké množství spiritistických časopisů a knih. Mimochodem, například i česká spisovatelka Karolina Světlá (24. února 1830 - 7. září 1899) se o spiritistickou tematiku velice zajímala, což se zjistilo v podstatě až po spisovatelčině smrti, kdy bylo nahlédnuto do její soukromé knihovny...


Napsal Petr Matura

foto: pixabay.com, Wikimedia

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kasiucka
29.6.2020 15:13

určitě to tak nějak bude...

abrakagabra
30.6.2020 22:39

:)

gabma
6.7.2020 10:35

Samozřejmě, už ani dnešní věda to nevylučuje...

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip