Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se zbavit octomilek. Vyzkoušejte zaručené způsoby

Jak se zbavit octomilek. Vyzkoušejte zaručené způsoby

22.6.2020 - redakce Babinet.cz

Kde se vzaly, tu se vzaly. Nikdo je nezval, a přesto okupují celou vaši domácnost. Kam se hnete, tam vás pronásledují. Jsou protivné a nic jim není svaté. Klidně se vám prochází po talíři, nebo vlezou přímo do nosu. Ano, přesně tak. Řeč je o otravných octomilkách. Proč s vámi bydlí? Jsou nebezpečné? A jak se jich zbavit? Vše se ihned dozvíte.

Octomilky dokážou pořádně potrápit. Hlavně proto, že vám drze poletují před očima, provokují a je jich celá armáda. Neskutečně rychle se množí a boj s nimi je marnost nad marnost.

Když se u vás octomilky objeví, nemusíte propadat panice a depresi kvůli špinavé a neuklizené domácnosti. Vůbec to nemusí být vaše chyba. Octomilky se k vám suverénně „vetřou“oknem a pak si žijí vlastním životem. Co vás může uklidnit je fakt, že nejsou nijak nebezpečné, nepřenášejí nemoci a nic vám nehrozí. Ale na druhou stranu nutno dodat, že občas jsme to opravdu my sami, kdo jim lákadla servíruje přímo pod sosák. Co tedy s tím?

  1. Čistota je důležitá samozřejmě v celé domácnosti, ale v souvislosti s octomilkami jde především o kuchyni. O čistotu a úklid kuchyně. Octomilky láká veškeré volně přístupné ovoce, hlavně to přezrálé, i nedopité víno, neodolají sladké vůni a lepkavé mapy na láhvi od šťávy jsou pro ně rájem. Koneckonců, veškeré volně položené jídlo je pro ně jasným signálem, že mají vstup povolen.
  2. Nikdy nenechávejte nevynesený odpadkový koš. Přeplněným košem poskytujete octomilkám to nejlepší zázemí. Pravidelně a velmi, opravdu velmi důkladně koš vymývejte a dezinfikujte.
  3. Pravidelně a poctivě se pusťte také do čištění kuchyňského dřezu. Ve dřezu i odtoku ulpívají všechny zbytky jídla i pití, a tomu octomilky rozhodně nedokážou a nechtějí odolat.
  4. Dávejte pozor také na utěrky. I na nich se drží vábivá vůně. Vyměňujte je proto v tomto období častěji, než jste zvyklí. Vyplatí se vám to.
  5. Pozornost věnujte také pokojovým rostlinám. Párkrát je přelijete a máte vystaráno. Mušky do mokré půdy nakladou svá vajíčka a horor se opakuje zase znovu. Stále dokola.
  6. Veškeré podlahy v bytě vytírejte tak často, jak jen je to možné. Nepozorovaně totiž sem tam něco ukápne, aniž byste si všimli. A pro octomilky je sladká kapka tuplovanou pozvánkou.

Napsala Bára Klímová

Zdroj foto: cs.wikipedia.org

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip