Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Objevili jste doma zbytky tapet? Užitečné tipy, jak je originálně využijete

Objevili jste doma zbytky tapet? Užitečné tipy, jak je originálně využijete

18.6.2020 - redakce Babinet.cz

Nahromadily se vám doma časem různé zbytky tapet? Určitě ano. Tyto zbytky pak vždy někde jen tak ledabyle leží, a horko těžko pro ně nacházíme uplatnění. Rozměrově se sice nikam nehodí, ale vyhodit je nechcete. Což je pochopitelné, protože tapety nejsou zrovna levnou záležitostí. Dnes si proto ukážeme několik šikovných tipů, jak zbytky tapet prakticky využijete. Výsledek vás rozhodně mile překvapí.

  • Důraz na jednu stěnu

Místnost, ve které je vytapetována pouze jedna jediná stěna, je dnes běžným jevem. Není divu, že se tato metoda těší obrovské oblibě. Pokoj, kterému vládne dominanta v podobě jedné vytapetované zdi, vypadá vždy luxusně a zajímavě. Pokud vám zbytek tapet na tuto variantu vystačí, pusťte se do toho.

  • Tapetová mozaika

Někdy se stane, že vám zbude více kusů různých tapet. A to vůbec není na škodu. Čtverce jednotlivých tapet s různými vzory i barvami, můžeme vkusně uspořádat do nádherné mozaiky. Barevné mozaika je obzvláště nádherná třeba v dětském pokojíčku.

  • Malování není nutné

V bytě můžeme mít specifická místa, která volají po malování. To však není nutné, máte-li po ruce zbytek tapety.

  • Vnější dekor nábytku

Starým věcem se nový vzhled dá pohodlně a jednoduše vdechnout pomocí zbytků tapet. Například zásuvky prádelníku, které ozdobíte tímto způsobem, vypadají úchvatně.

  • Vnitřní dekor nábytku

Pěkným a originálním řešením, jak zbytky tapet využít, je lepení tapety také do vnitřních prostor některého nábytku. Když si vybereme tapetu, která harmonizuje například s barvou záclony nebo závěsu, pak takto vytapetovaná otevřená skříň zdobí celou místnost.

  • Stínítka

Úžasný prostor pro tapetu poskytují různá stínítka. Když je polepíte zbytkem vhodné tapety, nálada interiéru se okamžitě změní. A to je velmi příjemné.

  • Čelo postele

Postel, které vévodí vysoké čelo, vypadá královsky a luxusně. Ale majitelům takové postele se paradoxně právě tento prostor často časem okouká. I tento problém hravě vyřeší zbytek hezké tapety, která se celkově hodí ke zbytku ložnice. Obrovské čelo postele, na kterém se vyjímá vkusná tapeta, vypadá skutečně úchvatně.

  • Schody

Když máte k dispozici opravdu malé a úzké pruhy tapet, najdou uplatnění na schodech. Ne do každého domu se samozřejmě takové zdobení schodů hodí, ale na chaloupce, či v nějakém extravagantním interiéru, se tapeta na schodišti bude vyjímat krásně.

  • Stůl

K dekorování povrchu stolu není potřeba žádné lepidlo, pouze skleněná tabule, která by měla mít stejnou velikost jako deska stolu. Položíme tapetu dle vlastního výběru pod skleněnou desku a rázem jsme s dekorací hotovi. Ohromnou výhodou tohoto řešení je, že tapetu lze libovolně vyměňovat.

  • Tapeta v rámečku

Ty nejmenší kousky zbylých tapet můžeme umístit do různých rámečků. Pokud spolu tapety a rámečky korespondují, je to neuvěřitelně krásné ozvláštnění místnosti, které lahodí každému oku.

Napsala Bára Klímová

foto: bidista.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip