Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Není kontejner jako kontejner. Moderní a alternativní bydlení

Není kontejner jako kontejner. Moderní a alternativní bydlení

4.6.2020 - redakce Babinet.cz

Celosvětový trend přestavování vyřazených lodních kontejnerů na bydlení dorazil i do Česka a získává si stále větší oblibu u lidí, kteří chtějí stavět moderně a alternativně.

Stavbu takového domu lze svou variabilitou připodobnit k legu. Z jednotlivých opracovaných a zaizolovaných kontejnerových modulů vznikají domy o různých velikostech, co jeden blok, to zhruba třicet metrů čtverečních zastavěné plochy. Systém výstavby spočívá v up-cyklaci velmi pevné ocelové konstrukce lodního, dvanáct metrů dlouhého přepravního kontejneru.

Původně skladovací kontejner ve výrobě Blokki používají jako velmi pevnou a stabilní nosnou konstrukci. Na začátku celého procesu kontejnery sestaví do tvaru budoucího domu, vyřežou otvory pro okna a dveře, stavbu zaizolují, postaví příčky, rozvedou sítě a ve finále stavbu obloží zevnitř a vně. Takto dokončený dům po jednotlivých blocích opět rozeberou, pomocí jeřábu naloží na kamiony a převezou k zákazníkovi na pozemek, kde dům napojí na sítě a zprovozní.

Blokki mají za sebou zhruba tři desítky realizací, od malých domků z jednoho kontejneru, tzv. 1blokki home, až po větší objekty, například z pěti kontejnerů. Zákazníci si Blokki pořizují na trvalé bydlení, nebo pro rekreaci. Dnes v nabídce firmy najdete 12 typových variant domků. V H3 ateliér ke každé realizaci přistupují velmi individuálně, protože, jak říká marketingová manažerka firmy Zdena Zlatová „stavba se musí podřídit pozemku, nikdy to nejde naopak“. Když si u Blokki vyberete svůj vysněný domek, je celkem pravidlem, že se ladí vnitřní uspořádání nebo pozice oken, protože právě hezký výhled z okna je jeden z hlavních důvodů, proč si takový domek pořídit.

foto: blokki.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip