Babinet.cz  /  Recepty  /  Dětská jídla  /  Den dětí je důvod k oslavě! Připravte si společně pudinkový dezert s překvapením

Den dětí je důvod k oslavě! Připravte si společně pudinkový dezert s překvapením

1.6.2020 - AndreaP.

Všechny děti mají dnes svátek, a tak si v tento jejich den zcela určitě zaslouží nějaký ten dezert. Většina dětí má ráda pudink, a právě ten bude základem tohoto rychlého dezertu. K jeho přípravě si  pak své děti zavolejte, jelikož to je přesně ten recept, který je bude nesmírně bavit. Je tak jednoduchý, že ho s malou pomocí zvládnou i samy a příště třeba překvapí pro změnu děti vás. Navíc společně strávený čas jim rozzáří oči a je nad všechny dárky.

Co budeme potřebovat?

  • 2 vanilkové pudinky
  • 1 litr mléka
  • cukr
  • 1 balíček světlé ovocné želatiny
  • kuličky snídaňových cereálií (např. Nesquik)
  • piškoty
  • marmeláda

 

Z litru mléka uvaříme klasicky pudink podle návodu na sáčku a připravenou želatinu vmícháme do hotového pudinku.V receptu je uveden jako základ pudink vanilkový, možnost je ale udělat jakýkoliv pudink dle své chuti, případně použít dva a udělat dezert dvoubarevný.

Mezitím si připravíme několik piškotů, které k sobě poslepujeme marmeládou.

Část pudinku nalijeme do dortové formy a posypeme snídaňovými čoko kuličkami, přelijeme další vrstvou pudinku, tu poklademe slepenými piškoty a dáme poslední vrstvu pudinku (pokud máme malou formu a po přelití piškotů nám zbude ještě hodně pudinku, můžeme udělat další vrstvu s kuličkami). Další varianta je, že budeme dělat jednotlivé porce přímo do servírovacích misek.

Nakonec vše necháme ztuhnout a můžeme případně dozdobit (šlehačkou, karamelem, čokoládou, zmrzlinou, ovocem a podobně) a podávat.

Užijme si dnešní den společně s dětmi :-)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip