Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Padají vám vlasy? Spěcháme na pomoc s domácími radami

Padají vám vlasy? Spěcháme na pomoc s domácími radami

28.5.2020 - redakce Babinet.cz

Přespřílišné vypadávání vlasů se týká mužů i žen. Příčin může být vždy hned několik. Od stresu, přes nedostatek vitamínů až po onemocnění jménem alopecie. Ale není třeba si hned strachem z různých nemocí rvát i ten zbytek vlasů. Většinou si můžeme pomoci v pohodlí domova a bohatě postačí, když se častěji přepneme do módu KLID PROSÍM.

To jsme měli vždycky vlasatou podlahu v koupelně?

Ten smutný pohled na polštář plný vypadaných vlasů dokáže pěkně uzemnit každou ženu. Hned ráno je po náladě a chce se vám nad tou spouští brečet. Pár vlasů vypadaných přes noc se tedy hrůzostrašně povaluje na polštáři. Pokračuje to koupelnou, kde podlaha po každém česání vypadá, že se snad běžně češete břitvou, nebo strojkem na vlasy.

A jedeme dál. Vlasy ve dřezu, pod varnou konvicí, namotané na prstenu, na koberci, v manželově botě, ve vašem šuplíku se spodním prádlem a někdy také tři vypadlé vlasy přilepené na televizi. Visí si tam suverénně, jako by hrály hlavní roli v komedii, kterou si zrovna pouštíte.

Ale pro vás to rozhodně žádná komedie není.

Jak vypadávání zastavit doma a nejlépe ihned?

Muži s pleší mají alespoň své charisma. Většina mužů se s plešatěním dokonce hned hrdinně vyrovná a ještě jim to přidá na mužnosti. Ale pro ženu je nadměrné vypadávání vlasů příšernou katastrofou. Jak si tedy efektivně pomoci? Není to vlastně nic, co byste ještě neznala.

Rady jsou to stále opakované, a byť trochu nudné, či nepohodlné, evidentně fungují. Proč by se jinak pořád a stále dokola opakovaly?

 • Pořádně se obujte do pestrého, vyváženého a zdravého jídelníčku. Zařaďte hlavně ryby, luštěniny, ořechy, špenát a ledasco zachrání také sladké brambory.
 • Spěte potřebnou dobu. 4 hodiny spánku jsou opravdu málo.
 • Nestresujte se zbytečnostmi. Co nemůžete vyřešit, nechte plavat. Ono to nakonec vždycky všechno nějak dopadne.
 • Před spaním se nezatěžujte starostmi. Někdy nám běží hlavou děsivé myšlenky a tma je ještě umocňuje. V denním světle vše vypadá snadněji. Proto se nenechte těmito stíny před spaním pohltit. Usínejte raději s příjemnou knížkou.
 • Vyhýbejte se lidem, kteří vás přivádějí k šílenství a rozčilují vás.
 • Vlasy potřebují také přiměřenou a správnou péči. Časté, např. každodenní mytí jim nepomůže. Naopak je oslabuje.
 • Když vlasy foukáte, tak s citem. Nepropalujte se fénem až k šedé kůře mozkové.
 • Nedřete vlasy ručníkem hlava nehlava. Péče jde ruku v ruce s jemností. Tedy jemně vlasy do ručníku vmačkávejte.
 • Pomoc máte i v lednici. Obyčejná cibule. Báječně prokrví vlasové folikuly. Cibulovou šťávu vmasírujte do pokožky hlavy, nechte 15 minut působit a pak pečlivě umyjte běžným způsobem.
 • Ricinový olej už tady byl stokrát. A je tady po stoprvé, protože maximálně podporuje růst vlasů. Také hydratuje a regeneruje pokožku. Vmasírujte ricinový olej do pokožky, zabalte vlasy do potravinářské folie, to všechno šup do ručníku a 2 hodiny nechte působit.
 • Maska z jogurtu a medu je také velmi účinná a příjemná. Vlasy jsou pevné a vyživené.
 • Nezapomeňte na rozmarýn. Přidejte rozmarýnový esenciální olej do svého šamponu a je to.
 • Kefírová masáž pokožky hlavy také dokáže zázraky.

Kdy už ale opravdu běžet do ordinace dermatologa?

Nemějte obavy. Běžné vypadávání vlasů a nadprůměrné vypadávání vlasů např. po porodu, je normální. Abyste už opravdu začaly shánět číslo na dermatologa, musely by vám vlasy ve velkém padat přes 3-4 měsíce i přesto, že jste změnily jídelníček a styl jste naklonily zdravějším směrem.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip