Babinet.cz  /  Recepty  /  Polévky, omáčky a zálivky  /  Grilovací sezona je tady. Vyzkoušejte naše marinády

Grilovací sezona je tady. Vyzkoušejte naše marinády

19.5.2020 - MadlaJ

Grilování Češi prostě milují. Není to jen o jídle, je to zábava a v normálních časech také příjemná společenská událost, u které se v poklidu sejde rodina nebo přátelé. Dneska si povíme několik zajímavých tipů na marinády na maso.

Marináda na grilované maso

Grilovací koření
4lžíce jemného kečupu
8 lžic rostlinného oleje
1 lžíce sójové omáčky
4 stroužky česneku (utřené s 1 lžící hořčice)
Pepř
Sůl

Všechno pěkně smícháme a vložíme do toho masíčko – takové, které máme rádi, mělo by na něm být ale alespoň trochu tuku. Naložené necháme den dva.

Marináda 2

1 lžíce kečupu
1 lžíce hořčice
2 lžíce oleje
Mletá paprika
Sůl
Pepř
2 vejce
Sojovka

Vše smícháme, můžeme přidat také trochu medu, a do směsi naložíme kuřecí prsíčka. Ta jsou jemná, postačí jim tedy pár hodin. Ideální je naložit je veček před grilováním

Grilovat. i když je sucho?

V posledních týdnech všichni odborníci varují veřejnost před velkým suchem. Dokud tedy bude opět vydán zákaz rozdělávání ohňů, tak si pořiďte gril. Nepořizujte ale ten nejlevnější, který potkáte, kupte něco stabilního. Ukrátí vám trápení a dočkáte se dokonalého masíčka i zeleninky.

TIP:

Hořáky nového plynového grilu Fieldmann FZG 3003 lze používat samostatněI početnější skupinu hladových strávníků pohostíte s plynovým grilem Fieldmann FZG 3003, který nabídne grilovací plochu 49,5 x 36 cm s výškou 86 cm. Jednoduše a rychle, pouhým stlačením knoflíku zapálíte jeden ze tří hořáků a můžete začít grilovat. Díky teploměru ve víku lze kontrolovat teplotu uvnitř grilovací nádoby a pomocí ovládacích knoflíků ji pohodlně regulovat. Každý hořák můžete používat i samostatně, což oceníte především při grilování pro malý počet strávníků. Výhodou grilu jsou litinové rošty. Plynový gril Fieldmann FZG 3003 disponuje bočními odkládacími plochami, které lze v případě potřeby sklopit. Pojezdová kolečka zajistí snadnou manipulaci. Majitelé malých teras a zahrádek nebo balkonů ocení kompaktní rozměry 107 x 53 x 110 cm, díky kterým se gril také snadno po sezóně uskladní. Regulátor a hadice pro připojení plynové bomby je již součástí balení. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena plynového grilu Fieldmann FZG 3003 je 3.999 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip