Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Skalní obydlí Lhotka je již přístupné

Skalní obydlí Lhotka je již přístupné

18.5.2020 - redakce Babinet.cz

Jedním z nejkrásnějších koutů středních Čech je romantická krajina pískovcových skal - Chráněná krajinná oblast Kokořínsko. Na začátku Kokořínského údolí leží malebná obec Lhotka, která ukrývá nejdéle trvale obývané skalní obydlí této oblasti - pobočku Regionálního muzea Mělník. Jeho poslední obyvatelka Marie Holubová zde žila až do roku 1982.

Na setkání s Marií Holubovou vzpomíná ředitelka Regionálního muzea Mělník Miloslava Havlíčková. „Naproti nám přišla drobounká stařenka o dvou berlích a s úsměvem nás přivítala. Pozvala nás do svého skalního domova. Byl to neuvěřitelný zážitek, setkat se s člověkem, který se ve skále narodil a žil tu po celý svůj život. Dodnes kdykoliv vstoupím na dvůr, cítím její přítomnost a jejího ducha v celém objektu. A nejsem jediná, kdo to tak vnímá…“

Tato unikátní kulturní památka se nachází na žluté turistické značce vedoucí z Mělníka (cca 6 km), která navazuje na známou Máchovu cestu linoucí se celým Kokořínským údolím značenou červeně. Výlet je vhodný pro pěší i cykloturistiku. Nebo můžete vyrazit vláčkem z Mělníka do Lhotky u Mělníka zast. a pak cca 500 m přes náves.
Skalní obydlí ve Lhotce je otevřeno od čtvrtka do neděle 10-12 a 13-17 hod. až do konce září.

Otevírací doba Muzea Mělník: celoročně, úterý – neděle 9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00 hodin
http://www.muzeum-melnik.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip