Babinet.cz  /  Recepty  /  Masa a vnitřnosti  /  Co chtějí muži najít na talíři? Připravte jim pastýřské kotlety a budete královnou dne!

Co chtějí muži najít na talíři? Připravte jim pastýřské kotlety a budete královnou dne!

18.5.2020 - AndreaP.

Všichni to známe, zelenina je sice zdravá, správně naaranžovaná moc hezky vypadá, leckdy i moc dobře chutná, ale muže zrovna na talíři dvakrát neoslní. Ti ve většině případů (pochopitelně jsou i výjimky) chtějí pořádnou flákotu masa. Čím více masa, tím spokojenější muž. Dá se tudíž s nadsázkou říci, že níže uvedený recept je splnění mužského snu. Plněná kotleta patří totiž mezi pokrmy, které muži opravdu milují. Je to přesně to, co chtějí na talíři najít.

Potřebujeme:

  • 4 silnější kotlety
  • 1 lžíce oleje
  • silný plátek ovčího sýra
  • plátek špeku
  • sůl
  • pepř
  • 1 cibule s natí

 

Do kotlet ostrým nožem prořízneme kapsu. Mírně naklepeme, osolíme, opepříme a kapsu naplníme rozdrobeným ovčím sýrem, do kterého jsme zamíchali na kostičky nakrájený špek a nasekanou cibulovou nať.

Kotlety zajistíme jehlou nebo je sešijeme.

Cibuli oloupeme, nakrájíme na kolečka, lehce osmahneme na oleji.  Přidáme na ni naplněné kotlety, nejprve zprudka opečeme z obou stran, aby se maso zatáhlo a  pak pozvolna při menším plameni dusíme doměkka.

Z popisu surovin receptu je asi zřejmé, proč se kotleta nazývá "pastyřská". Ano, důvodem je jeho hlavní náplň - ovčí sýr. S náplní ale můžeme různě experimentovat a kotletu naplnit vším, co nás jen napadne. Fantazii se meze nekladou.

Na talíři pak na horkou kotletu můžeme položit ještě plátek bylinkového másla a jako příloha se hodí různě upravené brambory a pivo. Na to nesmíme zapomenout. A pokud na takto naložený talíř propašujeme i nějakou tu zeleninu, zcela jistě nám to prominou :-)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip