Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jak poznat nevěru

Jak poznat nevěru

16.5.2020 - redakce Babinet.cz

Jednou mi moje kolegyně u naší čistě ženské kávy řekla: "Zbláznila bych se kdyby mi byl nevěrný, přitom já sama jsem mému bývalému byla nevěrná přes dva roky". Celý příběh mé kamarádky skončil..ano, ten nový, byl jí nakonec nevěrný. Nevěra sem, nevěra tam. Za poslední léta tohle slovíčko prolétlo kolem mého ucha tolikrát. Každý z nás se někdy nevěry děsil a pro mnohé je ve vztahu strašákem číslo jedna neustále. Jak ale nevěru poznat?

Síla ženské intuice

Jedná se o čistě ženskou záležitost a tou je intuice. Intuice vámi většinou proběhne jako blesk, když to nejméně čekáte. Já tento blesk zažila cestou z víkendu u mých rodičů (formou prosté věty u našeho bytu: Doufám, že už je Martina pryč..) a i přes neustálé přesvědčování mého expartnera, že jsem paranoidní, moje podezření nezmizelo a za měsíc se potvrdilo. Jak je to ale možné? Jak to moje hlava mohla vědět? Je to prostě ženská intuice a vy všechny jí plně důvěřujte i přesto, že bude mít slabé projevy. Ve většině případů se vám vyplní, co jste od ní slyšeli.

Partnerův telefon zmizel ze zemského povrchu

Vždycky se telefon povaloval všude po bytě, kolikrát ho ani nenašel a najednou jakoby zmizel a když se objeví, je zamčený? Zbystřete, pokud začal takto s telefonem manipulovat, je pravděpodobné, že obsah zpráv není určen vám. Pokud vás berou choutky telefon "projet" tak radím, nedělejte to, jen se vám přitíží a kromě toho váš partner není hlupák, proč by tam zprávy nechával? A i kdyby jste nějakou našli, co budete dělat? Buď vše praskne a skončí nebo se budete svírat bolestí a jemu nic nebudete moci říct. Prostě se ovládněte.

Vaši společní přátelé jsou jako vyměnění

Vaši společní známí jsou jako vyměnění? Máte pocit jako by byli najednou citlivější, více se ptají jak se máte a více než často slyšíte otázku: Klape vám to? U nevěry bývá nepříjemná jedna věc, všichni kolem o ní většinou ví, ale bojí se vám to na rovinu říci. Vaši společní přátelé jsou tedy dobré poznávací znamení, zda na vašem místě v oblíbeném společném baru nesedí za vás již nikdo jiný.

Váš partner najednou nechce mluvit o společné budoucnosti

Váš partner byl nadšený stavbou domku a najednou ustal s plány? Chtěli jste navštívit zbytek vaší rodiny, ale vždycky "mu do toho něco přijde"? Oddalování plánování společné budoucnosti může být známkou partnerovy nevěry. Měli byste ale zvážit, zda jen na partnera zbytečně netlačíte a on se vašeho jednání nebojí.

 

Komentář: Zažila jste či zažíváte nevěru? Zapojte se do tohoto tématu na diskuzích Babinet.cz

 

Viditelné důkazy

Všem nám jsou jasné, ale pořád je omlouváme. Mohu vyjmenovat například čerstvě otevřený lubrigační gel v kufru po návratu ze služební cesty, stopy po rtěnce a chomáč blonďatých vlasů v jeho prádle pro sváteční příležitost, pospávání u kamarádů a prakticky nulový sexuální život. Při nálezech těchto zásadních důkazů radím pouze jediné: Nic si nenamlouvejte. Přijměte to jako fakt, vybrečte se u všech kamarádek a až bude příležitost, s partnerem promluvte. Udělejte to ale když zažíváte "příjemnou" chvíli. Jen tak se prostě zeptejte: "Nejsi mi náhodou nevěrný"? Pokud je, určitě vám bude lhát. Podle jeho chování a atmosféry v místnosti ihned poznáte, zda jste doopravdy paranoidní nebo jste trefili jasně do černého.

Pokud jste se trefili, nezapomeňte na následující:

Partner vám nebyl nevěrný, protože jste špatní nebo divní

Nevěra ukazuje, že váš vztah již není funkční a není proto správné v něm dále setrvávat, máte nárok na nový a hezčí vztah

Nevěra je poučení do budoucnosti, odhalte svá slabá místa ve vztahové inteligenci a buďte příště lepší

Končící vztah je jako jedoucí vlak - vy z něj vystoupíte a on se bude jen vzdalovat

Představy o jeho/jejím novém partnerovi jsou sebedestruktivní. Váš partner se dotýkal a dotýká jiných těl stejně jako vy. Buď se s tímto faktem smíříte nebo zvolte celibát. Tak to prostě na téhle planetě chodí.

 

Napsala Lenka Černá

foto: familynrelationships.com, thegreekobserver.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip