Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte znovupoužitelnou kapsli WayCap pro kávovar Nespresso

Vyhrajte znovupoužitelnou kapsli WayCap pro kávovar Nespresso

10.5.2020 - MadlaJ

Spotřeba kávy na celém světě neustále roste. Káva je pro mnohé lidi skvělým startem nového dne či symbolem příjemné odpolední pauzy. O kávových kapslích je známo, že nejsou k životnému prostředí zrovna šetrné, ale pokud jste přeci jen jejich zarytým milovníkem, není potřeba se jich vzdávat úplně. Stačí si pořídit, takové, které se dají znovu plnit.

Kávové kapsle umožňují rychlou a bezstarostnou přípravu kávy, ale za pohodlí se zpravidla platí a v případě jednorázových kapslí to platí dvojnásob. Nejenže poměrně významně zatěžují životní prostředí, jelikož jsou v podstatě nerecyklovatelné, ale mohou mít také nepříznivý vliv na naše zdraví.

Na počátku toho všeho stál John Sylvan, jehož hlavní myšlenkou bylo zjednodušit přípravu kávy. Jeho vynález rozjel miliardový byznys. Je zajímavé, že on sám kávovar na kapsle údajně nevlastní a dokonce sdílí obavy ochránců přírody. Ti spočítali, že jen z vyprodukovaných K-Cups (USA trh) v roce 2014 by šel vytvořit řetěz, který by obepnul naši planetu minimálně dvanáctkrát. A většina těchto kapslí je téměř nerecyklovatelná.

Znovu-plnitelné kávové kapsle

Znovu-plnitelných kávových kapslí je na trhu velké množství a jejich kvalita se mnohdy výrazně liší. Jedny z těch nejekologičtějších, které po sobě zanechají jen bioodpad, tedy kávovou sedlinu, jsou nerezové kapsle na opakované použití Waycap. Hodí se do různých typů kávovarů a jsou vyrobeny v Itálii.

Plnitelné nerezové kapsle WayCap pro kávovary Nespresso a Dolce Gusto jsou k dostání na www.zemito.cz od 1599 Kč.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají znovupoužitelnou kapsli WayCap pro kávovar Nespresso!


Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

 • Volba spotřebitelů 2020: Vyberte nejlepší výrobek a vyhrajte!

  Jako každý rok, tak i letos máte možnost na stránkách Babinet.cz vybrat nejlepší výrobek roku v anketě Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2020 a vyhrát tak balíček nominovaných produktů v celkové. I tento rok je z čeho vybírat! Opět se účastní mnoho zajímavých a atraktivních výrobců se svými nejlepšími novinkami. Proto neváhejte a určitě dejte hlas svým favoritům!

 • Vyhrajte dětské plenkové kalhotky Pampers Pants!

  Úsměv a pohodlí miminek je pro všechny rodiče snad to nejdůležitější na světě. Dětské plenkové kalhotky Pampers Pants vám mohou pomoci a úsměv...

 • Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích

  V nově zrekonstruovaných prostorách Městského muzea a galerie v Hořicích probíhá výstava Fenomén IGRÁČEK. Výstava představuje populární figurku...

 • Vyhrajte symfonii chutí pro vaše maminky

  Svátek všech maminek je za rohem, a pokud chcete tu svou obdarovat něčím, co ji opravdu potěší, volba by měla padnout na bonboniéru Tatiana ....

Náš tip